You are here
Home > Inspiracje > Ciekawostki > Odlotowe wesela

Odlotowe wesela

W Wielkim Kanionie tuż nad przepaścią? W czasie zorzy polarnej na Kamczatce? A może w afrykańskim rezerwacie przyrody, albo pod rozgwieżdżonym niebem Wenecji? To zaledwie kilka z wielu pomysłów, w jakich prześcigają się przyszli małżonkowie przy wyborze scenerii swojego wesela.

Jeszcze do niedawna na uroczystości weselne państwo młodzi wybierali tradycyjne miejsca, takie jak domy weselne, bądź organizowali kameralne przyjęcia w domu. Zmieniły się jednak czasy, a wraz z tym możliwości aranżacyjne takich przyjęć. Dzień ślubu i wesela to szczególny dzień, który ma zapisać się nie tylko w pamięci państwa młodych, ale również wszystkich gości.

Jednym wesele kojarzy się z romantyzmem, kwiatami, blaskiem świec. – Braliśmy ślub kościelny w strojach ludowych i było super, oczywiście bryczka musiała być… potem krótkie przyjęcie-obiadek, plener wśród kwiatów i zieleni i ucieczka we dwoje do domku na wsi w lesie – wyznaje jedna z forumowiczek kobiecego portalu. Inni pragną przeżyć wesele hucznie, z dużą dawką adrenaliny i szaleństwa. Tak jak zrobiła to z jedna z brytyjskich par, biorąc ślub w przestworzach. Może nie byłoby w tym nic aż tak szalonego, gdyby nie fakt, że para młoda była przywiązana do skrzydeł dwóch lecących obok siebie samolotów, 300 metrów nad ziemią.

Wiszące stoły

Dla tych, którzy chcą połączyć przyjęcie weselne z niezapomnianymi przeżyciami, możliwości jest wiele. Co powiecie na wesele odbywające się na platformach zawieszonych na wysokości 50 metrów nad ziemią? Zwolennicy tego typu zabawy dodają żartobliwie, że poza ekstremalnymi przeżyciami to również doskonała okazja, aby w tym szczególnym dniu znaleźć się bliżej aniołów. „Marriage In the Sky” (małżeństwa w niebie) praktykowane są już w ponad 15 krajach. Wybór miejsca zależy od fantazji pary młodej. Jedynym warunkiem spełnienia marzenia jest powierzchnia ok. 500 m² i możliwość jej zabezpieczenia. Czemu nie powitać gości skokiem na bungee prosto z platformy? Na specjalne życzenie pary można doczepić kolejne platformy, na których wystąpi np. zespół muzyczny. Podczas takiej uroczystości do podniebnego stołu może zasiąść ponad 350 osób. Wszyscy goście weselni są przypięci specjalnym pasami, na wypadek, gdyby szampańska impreza zakręciła im zbyt mocno w głowach. Przerwy na skorzystanie z toalety są jak najbardziej przewidziane, lecz odbywają się grupowo, tzn. na dół zjeżdża cały 22-osobowy stół. Dla tych jednak, którym wesele w chmurach kojarzy się ze zdecydowanie zbyt szaloną opcją, a przede wszystkim dla tych, którzy cierpią na lęk wysokości, pozostają inne, równie atrakcyjne alternatywy.

Odlot z ziemi

Innym, nie dosłownie w powietrzu, ale równie odlotowym sposobem na oryginalne wesele, może być zorganizowanie przyjęcia zaledwie „49 kroków od samolotu”. Taką możliwość daje wynajęcie sali weselnej w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Mieści się on tuż przy porcie lotniczy im. Fryderyka Chopina. To dobra alternatywa dla miłośników podróży, którzy wolą balowanie przy podniebnych stołach przeżyć jednak bliżej ziemi. Przestronną salę weselną można zaaranżować w zależności od własnej inwencji i pomysłów. Co powiecie na salę weselną, w której poczuć się można jak w przestworzach? Na jednym z kobiecych for internetowych miłośniczka podróży podaje doskonały sposób takiej inscenizacji: – Wesele będzie tematyczne pt. podróże. Uwielbiamy podróżować i nasze życie jest powiązanie z ciągłymi wyjazdami. Zaproszenia wyglądają jak paszporty, napisałam „przewodnik turystyczny dla gości”, opisując w nim krok po kroku, co się będzie działo. Dekoracja będzie zawierać parę zwisających przyozdobionych samolocików, tort  jako walizki podróżne, winietki na stołach jako karty pokładowe… Będzie elegancko, ale z humorem. Realizację takiego scenariusza umożliwia hotel Courtyard by Marriott, który dodatkowo w prezencie ofiaruje parze młodej bilety w podróż poślubną do dowolnie wybranego miasta w Europie.

Zorganizowanie wesela w hotelu tuż przy lotnisku, poza oryginalnością miejsca, jest szczególnie wygodne dla osób, które zapraszają gości z daleka oraz rodziny z małymi dziećmi. Możliwość odpoczynku przed weselem lub odświeżenia się w pokojach podczas przyjęcia umożliwi bardziej komfortową zabawę. Wynajęcie sali w czterogwiazdkowym hotelu nie jest też najdroższą opcją, np. w hotelu Courtyard by Marriott zapłacimy 149 zł za osobę, co często bywa konkurencyjną ceną w stosunku do innych obiektów w Warszawie.

Balonowe zakończenie

Podczas weselnej uroczystości ważna jest nie tylko oprawa miejsca, ale również inicjatywa naszych gości. Dzięki ich odlotowym pomysłom wspomnienia tego dnia mogą jeszcze długo do nas powracać.  Jedna z internautek zapamiętała ten dzień w szczególny sposób: – Goście zaskoczyli nas, przynosząc mnóstwo balonów, do których były przyczepione karteczki. Balony owe zostały po ceremonii przez nas puszczone w świat. Na karteczkach był napis, że to balony z naszego wesela i jeśli osoba, która znajdzie jeden z balonów ma ochotę, może nam odesłać karteczkę z życzeniami. Jakiś czas po weselu dostawaliśmy pojedyncze życzenia z rożnych części kraju. Miłe to było.

Cóż, życzymy wszystkim planującym przyjęcia weselne samych miękkich lądowań na nowej drodze życia.

 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top