You are here
Home > Inspiracje > Ciekawostki > „Summer in the City 2012” – letnie spotkania nt. seksualności z kobiecej perspektywy

„Summer in the City 2012” – letnie spotkania nt. seksualności z kobiecej perspektywy

Tego lata dla warszawianek przygotowałam radosną akcję miejską „Summer in the City 2012”. Podczas kobiecych spotkań w naszym LoveStore.Barbarella.pl na Marszałkowskiej 85 będę opowiadała, jak kobiety mogą odkrywać i zaprzyjaźniać się ze swoją seksualnością.

"Summer in the City 2012" - letnie spotkania nt. seksualności z kobiecej perspektywyBo z seksualnością jest jak z liniami papilarnymi – każda z nas jest inna. Przeżywamy i przejawiamy swoją seksualność na milion różnych sposobów, bo pożądanie to złożona sprawa, a ludzie są różni. Problem w tym, że kobiety tracą masę czasu i energii na dopasowywanie się do tego, czego się od nich oczekuje, zamiast skupić się na tym, czego naprawdę chcą i pragną.

Istnieją pewne wyobrażenia określające „mężczyznę” oraz „kobietę”, które są szeroko rozpowszechniane oraz społecznie egzekwowane. Zauważcie, jak często w sferze seksualnej coś z kobietami jest nie tak:

  • Mamy za mało ochoty na seks – jesteśmy oziębłe.
  • Mamy za dużo ochoty na seks – jesteśmy rozwiązłe, puszczalskie, rozpustne, zachowujemy się jak lafirydny,
  • Mamy poczucie winy, kiedy osiągamy orgazm w czasie masturbacji, a nie w trakcie stosunku z partnerem czy partnerką.
  • Nie czujemy się wystarczająco kobiece, bo nie mamy orgazmów w czasie stosunku pochwowego.

W efekcie większość z nas kobiet, zamiast cieszyć się swoją seksualnością, ma poczucie, że coś z nami jest nie tak. Kobiety nie tylko nie są zachęcane do zaprzyjaźniania się ze swoją seksualnością, ale są wręcz zniechęcane do nadmiernego poszukiwania przyjemności w seksie. Odkrywanie swojej seksualności jest przedstawiane paniom jako zbędna ekstrawagancja dla niewyżytych kobiet. Trudniej nam zrozumieć swoją seksualność, ponieważ mamy wciąż niewiele wzorców. Na przykład dość powszechny jest fakt, że kobiety znacznie później odkrywają, w jaki sposób osiągać orgazmy niż przeciętny mężczyzna. Jeśli w ogóle.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top