You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Jaka armatura do małej łazienki?

Jaka armatura do małej łazienki?

Łazienka o małej powierzchni powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych i dopasowanej do nich armatury.

Jaka armatura do małej łazienki?Urządzając niewielką łazienkę ograniczamy się do montażu jedynie niezbędnych elementów wyposażenia. Jednak nawet małe wnętrze można zaaranżować tak, aby doskonale spełniało swoje podstawowe funkcje. Warto wybrać niedużą umywalkę oraz kabinę prysznicową zamiast wanny, co pozwoli zaoszczędzić dodatkowe miejsce. Do urządzeń sanitarnych należy dobrać armaturę, która będzie pasowała zarówno pod względem wielkość, jak i wzornictwa. Ciekawe modele funkcjonalnych oraz eleganckich baterii łazienkowych znajdziemy w ofercie Grupy Armatura (www.grupa-armatura.pl).

Baterie umywalkowe na miarę potrzeb

Jaka armatura do małej łazienki?Przy wyborze armatury do niewielkich urządzeń sanitarnych istotne znaczenie ma długość wylewki. W przypadku małych umywalek sprawdzą się baterie z krótką wylewką, np. model Piryt z kolekcji Grupy Armatura. Wyróżnia się on, wywarzonymi proporcjami, nowoczesną linią i delikatnie wymodelowanym uchwytem. Dzięki subtelnym kształtom oraz uniwersalnej stylistyce bateria umywalkowa Piryt będzie doskonale współgrała zarówno z modernistyczną, jak i klasyczną aranżacją wnętrza. Jeśli pozwala na to wymiar umywalki, można zdecydować się na montaż armatury stojącej. Ciekawą propozycją jest bateria umywalkowa Diament, która doskonale wpisze się w minimalistyczny wystrój łazienki. Charakteryzuje się ona geometryczną formą stworzoną w oparciu o subtelne, eleganckie wzornictwo. W przypadku umywalki o małej powierzchni sprawdzi się także armatura ścienna np. dwuuchwytowa bateria Harmonic, dostępna w ofercie Grupy Armatura. Bateria charakteryzuje się awangardową stylistyką, gdzie kształt uchwytów harmonijnie współgra z całą bryłą. Oryginalność tego modelu podkreślają prostopadle przenikające się walce. Armatura ta idealnie wkomponuje się w odważne wnętrza łazienek.

Natryskowe baterie podtynkowe

Jaka armatura do małej łazienki?Czasami powierzchnia łazienki ogranicza nas tak bardzo, że możemy zamontować tylko kabinę prysznicową o najmniejszych wymiarach. W takim przypadku doskonale sprawdzi się zajmująca niewiele miejsca armatura podtynkowa. Przyłącza tego rodzaju baterii są ukryte w ścianie. Na zewnątrz znajdują się tylko niezbędne elementy – wylewka oraz element do regulacji temperatury i natężenia strumienia wody. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać baterię podtynkową z przełącznikiem natrysku lub bez. Armatura z przełącznikiem pozwala na podłączenie dwóch dodatkowych elementów – wylewki wannowej i głowicy natryskowej. Jeśli chcemy przymocować tylko jeden element możemy wybrać baterię bez przełącznika, np. klasyczny model Ametyst z kolekcji Grupy Armatura o prostym, a zarazem eleganckim kształcie.

Mała łazienka powinna być urządzona funkcjonalnie i stylowo. Odpowiednio skomponowana ceramika, elementy wyposażenia oraz detale stworzą spójną, efektowną całość. Prawidłowo dobrana armatura będzie idealnym uzupełnieniem eleganckiej łazienki.

Bateria umywalkowa stojąca PIRYT – cena od: 191,54 zł brutto
Bateria umywalkowa stojąca DIAMENT – cena od: 510,00 zł brutto
Bateria umywalkowa ścienna HARMONIC – cena od: 284,30 zł brutto

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top