You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Otwórz się na więcej światła

Otwórz się na więcej światła

Naturalne oświetlenie ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. W jasnych pomieszczeniach przyjemniej nam się pracuje i jesteśmy bardziej efektywni, gdyż światło dzienne pozytywnie nastraja oraz sprzyja koncentracji. Warto zatem zadbać o to, by do wnętrza naszego mieszkania docierało go jak najwięcej. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje szeroką gamę drzwi z dużymi przeszkleniami, umożliwiającymi swobodny przepływ promieni słonecznych.

Aranżując wnętrze warto pamiętać, ze źródłem naturalnego światła są nie tylko okna, ale również drzwi. Stosując przeszklone modele rozjaśniamy przestrzeń, a także uzyskujemy ciekawy efekt dekoracyjny, powiększając optycznie przestrzeń. Dzięki temu możemy wykorzystać dobroczynne działanie światła nie tylko w domu, ale również w pracy, czy  innych miejscach, w których spędzamy dużo czasu.

Zastosowanie przeszklonej stolarki drzwiowej Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) pozwala na funkcjonalny podział przestrzeni bez jej dodatkowego zacieniania i pomniejszania. Niektóre mieszkania, zwłaszcza w blokach z wielkiej płyty, są małe, a często też ciemne wskutek usytuowania budynku, które ogranicza dostęp promieni słonecznych do ich wnętrza. Zamykanie drzwi pomaga nam zatrzymać przepływ dźwięków z danego pomieszczenia, czy oparów i zapachów kuchennych, jednak często stanowi przy tym „światłoszczelną” barierę, która sprawia, że nasze lokum staje się jeszcze mniejsze i przytłaczające. Drzwi z przeszkleniami włoszczowskiego producenta rozjaśniają mieszkanie i dodają mu lekkości, a jednocześnie umożliwiają każdemu z domowników zachowanie prywatności.

Stolarka drzwiowa tego typu doskonale sprawdza się także w pomieszczeniach biurowych, w których przeszklone ściany i drzwi umożliwiają funkcjonalny podział przestrzeni. Rozwiązanie to stwarza komfortowe warunki pracy, a przy tym sprawia, że wnętrze jest oryginalne i nowoczesne.


Tradycja i nowoczesność

Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) oferuje drzwi wewnętrzne charakteryzujące się dużymi przeszkleniami, które przepuszczają światło do wnętrza, a przy tym nadają mu niebanalnego, eleganckiego wyglądu. W modelach z kolekcji Presto część szklana jest umieszczona na całej ich wysokości. W zależności od wybranego wariantu ma ona różną szerokość – jest wąskim pasem lub zajmuje niemal całą powierzchnię skrzydła. Szyba jest wykonana ze szkła mlecznego bezpiecznego o grubości 8 mm, co gwarantuje jej dużą wytrzymałość. Konstrukcję skrzydła zbudowano z ramiaków pionowych, drewnianych oklejonych fornirem dębowym malowanym w 10 różnych kolorach. Delikatne i uniwersalne drzwi Vitrio poza drewnianą ościeżnicą, są w całości wykonane ze szkła. Bogata oferta umożliwia idealne dopasowanie ich do charakteru i wystroju pomieszczenia, gdyż każdy wariant tego modelu jest zdobiony ornamentami w zupełnie innym stylu. Zastosowane szkło o grubości 8 mm jest hartowane, jednostronnie piaskowane, w zależności od wzoru bezbarwne lub satinato. Jego powierzchnia jest pokryta specjalną powłoką zabezpieczającą przed wycieraniem i działaniem środków chemicznych, co sprawia, że drzwi można zastosować w miejscach, gdzie stolarka jest szczególnie narażona na zniszczenie, np. w hotelach, biurach, SPA , a także w budynkach użyteczności publicznej.

Drzwi z przeszkleniami są lekkie i subtelne. Doskonale doświetlają pomieszczenia i dają wrażenie otwartej przestrzeni, co sprawia, że wnętrze jest przyjazne i dobrze się w nim czujemy.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.
 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top