You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Złote zasady sprzątania

Złote zasady sprzątania

Jak zamienić sprzątanie w czystą przyjemność? Czym myć podłogę, aby lśniła czystością i służyła nam latami? Jakie akcesoria warto mieć w domu, aby sprzątanie było wygodne? Poniżej przedstawiamy mały poradnik domowego sprzątania.

Złote zasady sprzątaniaDomowe porządki, szczególnie te przedświąteczne, wymagają odpowiedniego zaplanowania czasu i uzbrojenia się w odpowiednie materiały. Czasy kiedy bawełnianą ściereczką czyściłyśmy cały dom, odeszły w zapomnienie. Teraz nowoczesna pani domu, ma do dyspozycji kilka rodzajów ściereczek, każda o innym przeznaczeniu – gąbka do mycia łazienki, ściereczka do mycia okien, luster, sprzętu RTV, mop do podłogi, to tylko nieliczne produkty  niezastąpione w  przedświątecznych porządkach.

Zaplanujmy jeden dzień na gruntowne sprzątanie. Czas jest tu naszym sprzymierzeńcem i nie warto brać się za porządki np. po całym dniu pracy.

Trzy proste zasady!

Pierwsza i najważniejsza – sprzątamy z góry na dół. Zaczynamy czyszczenie pomieszczenia od górnych powierzchni mebli, wiszących lamp i ram okiennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu usuwany kurz będzie opadał na niższe partie mebli, nie brudząc już tych wyczyszczonych. W ten sposób zaoszczędzisz czas i sobie dodatkowej pracy.

Druga zasada, która pomaga w domowych porządkach – używajmy dobrych jakościowo ścierek. Te które zatrzymują kurz (np. uniwersalna ściereczka z mikrofibry Jana Niezbędnego)  będą gwarantem czystego wnętrza.  Osad zatrzyma się na powierzchni ścierki i nie powróci po kilku godzinach na wyczyszczone meble.

Trzecia zasada – dbajmy o kręgosłup! Kiedy uporamy się już z kurzem przystępujemy do mycia podłogi. Zaczynamy od dokładnego odkurzania a potem zmywamy posadzkę na mokro. Dostępne na rynku mopy mają różne funkcje i ułatwienia. Warto wybrać urządzenie, które dobrze chłonie wodę i nie zmusza nas do niepotrzebnego schylania się przy wycieraniu powierzchni pod meblami. Mają jeszcze jedną zaletę. Czyszczą bez detergentów.

Uzbrojone w wiedzę i niezbędne akcesoria możemy śmiało przystąpić do sprzątania mieszkania. Święta tuż tuż…

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top