You are here
Home > Inspiracje > Kuchnia > Kuchnia mojej mamy czyli Domowy smak makaronu

Kuchnia mojej mamy czyli Domowy smak makaronu

Żaden makaron nie równa się temu domowemu. Dodany, do najbardziej banalnej zupy czy innej potrawy nadaje jej charakteru i swojskiego smaku. To wspomnienie dzieciństwa i rodzinnego domu w najcieplejszej formie. Obecnie niezwykle rzadko mamy czas i okazję przygotować domowy makaron w domu. Jesteśmy zbyt zabiegani, zbyt zajęci. Ale wciąż kochamy smak domowych potraw…

Kuchnia mojej mamy czyli Domowy smak makaronuGniazdka Domowe, Niteczki domowe, Wstążki domowe 400g oraz  Nitka domowa swojska  250g marki Goliard,  to makarony, które wytwarzane są tradycyjną metodą, według sposobów zaczerpniętych z kuchni naszych babć. Ich składniki – to mąka z najlepszej polskiej pszenicy oraz jaja. Do produkcji tych makaronów producent używa metody walcowanej. Dostępne w poręcznych opakowaniach o gramaturze 250g i 400g. Są to produkty o wyśmienitych walorach smakowych i w przystępnej cenie. Kolekcję makaronów domowych poznasz w sklepie po charakterystycznych opakowaniach utrzymanych w kolorze słonecznej żółci wraz z wizerunkiem sympatycznej kurki i logotypem marki. Domowe makarony Goliard to doskonały składnik zup, sałatek makaronowych, zapiekanego makaronu z serem i szynką, czy jako pyszny dodatek do pieczonej kury z zielonym groszkiem.

Porady mamy

Makaron należy gotować w dużej ilości osolonego wrzątku, bo jeśli wody będzie zbyt mało, zrobi się mazisty. Świeży makaron domowy gotujemy 2 – 3 minuty od chwili zawrzenia, z mąki razowej – nieco dłużej. Oczywiście, czas gotowania zależy od wielkości i grubości makaronu . Makaron powinno się gotować "prawie przykryty" – najlepiej między garnkiem a pokrywką umieścić drewnianą łyżkę; w ten sposób makaron "otrzymuje" dostateczną ilość powietrza i nie przechadza się. Aby makaron nie kleił się podczas gotowania, do wody należy dodać łyżeczkę masła lub oleju. Przelewanie ugotowanego makaronu zimną wodą ma na celu wypłukanie z niego krochmalu; nie spłukany krochmal powoduje zlepianie się makaronu.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top