You are here
Home > Inspiracje > Kuchnia > Lukrecja – nowy smak świąt

Lukrecja – nowy smak świąt

Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia firma Haribo proponuje Schokoko – oryginalną mieszankę żelków kokosowych i czekoladowych z nadzieniem lukrecjowym.

Lukrecja – nowy smak świątLukrecja, zwana również lakrycją, to znana od wieków roślina wielu o właściwościach leczniczych. Współcześnie uprawiana jest m.in. we Włoszech oraz Hiszpanii. Jej korzeń zawiera od 5 do 14 procent gliceryzyny dającej słodkawy smak (jest 40 razy słodsza od cukru). Zawiera również glikozydy, garbniki, olejki eteryczne, flawony i fitoncydy. Haribo już od 85 lat produkuje słodycze z wyciągiem z lukrecji. Tego typu produkty są szczególnym smakołykiem w Skandynawii – Duńczycy wprost przepadają za czarnymi żelkami
o smaku lukrecji.

W tegoroczne święta również i Polacy będą mogli spróbować lukrecjowych łakoci od Haribo. Schokoko to mix żelków kokosowych i czekoladowych z nadzieniem lukrecjowym. Ich oryginalny smak na pewno mile zaskoczy dużych i małych wielbicieli słodkości.

W bożonarodzeniowej ofercie Haribo znajdą się również specjalnie przygotowane na tę okazję żelki: tradycyjne Złote Misie w światecznym opakowaniu i Merry Christmas w kształcie symboli Bożego Narodzenia, w eleganckim opakowaniu, przypominającym swoim kształtem worek Świętego Mikołaja. Doskonałym pomysłem na słodki podarunek będą także Christmas Mix w pojemniku o kształcie choinki oraz pianki Chamallows Christmas sprzedawane w torebkach w kształcie bożonarodzeniowych skarpet, do których zwyczajowo wrzucamy prezenty.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top