You are here
Home > Inspiracje > Kuchnia > Smaczne rady na plenerowe obiady

Smaczne rady na plenerowe obiady

Polacy z roku na rok coraz chętniej spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi poza domem. Oprócz zorganizowanych zabaw i wypadów za miasto ogromną popularnością cieszą się wspólne posiłki bezpośrednio na łonie natury. Trend ten przybiera formę amerykańskich pikników z Central Parku, gdzie setki mieszkańców spotykają się w nieskrępowanej atmosferze, by móc odpocząć i zjeść posiłek na trawie. Jest to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę na łono natury, randkę lub imprezę okolicznościową dla przyjaciół. Co jednak zrobić by organizacja przyjęcia w plenerze nie odebrała nam radości spotkania z najbliższymi?

Smaczne rady na plenerowe obiadyZ pozoru proste śniadanie na trawie może okazać się logistycznym wyzwaniem. Przede wszystkim należy skomponować odpowiednie menu, w którym potrawy będą odporne na wysokie temperatury. W takich okolicznościach nie sprawdzają się ciepłe dania lub takie, które wymagają dodatkowego przygotowywania na miejscu. Jedzenie powinno być proste, lecz podane z fantazją. W piknikowym koszu mogą znaleźć się między innymi kanapki, warzywne sałatki, pleśniowe sery, słodki deser oraz owoce. Pamiętajmy również o odpowiednim zapakowaniu naszych produktów. Plastikowe pojemniki oraz przenośna lodówka są gwarancją szczelności i świeżości potraw. Sytuacja zmienia się, gdy zamiast samochodem na wycieczkę planujemy pojechać rowerem. Ilość bagaży musi zostać ograniczona, a ze sobą zabierzemy tylko niezbędny asortyment. W takich warunkach bardzo trudno samemu wziąć odpowiedzialność za organizację spotkania dla większej liczby osób.

Z pomocą przychodzą restauracje, które w ramach swoich ofert cateringowych przewidziały również i takie sytuacje. Catering do tej pory kojarzony jedynie z zaopatrzeniem gastronomicznym dużych eventów, spotkań firmowych, czy oficjalnych bankietów, dziś jest powszechną usługą. Zamawiany na przyjęcia okolicznościowe świetnie rozwiązuje wiele problemów, spędzających sen z powiek gospodarzom imprezy. Zamawiając jedzenie z restauracji możemy być pewni jego jakości, dzięki kompleksowemu zapleczu kulinarnemu. „Chcemy zachęcić wszystkich do pielęgnowania tradycji jedzenia na trawie. Dzięki naszej ofercie możliwe jest zorganizowanie w plenerze zarówno romantycznej kolacji dla dwojga jak i dużej imprezy na ważne okazje” – mówi Paweł Boczkowski, menager Sofa Restaurant & Bar.

Zachowania konsumentów wciąż ulegają zmianie, kreując nowe kierunki i wyzwania, również w gastronomii. Dzięki temu nawet indywidualne oferty cateringowe dla małej liczby osób nie są już luksusem dostępnym dla nielicznych. Chętnie decydujemy się na dania prosto spod rąk znanego szefa kuchni. Dzięki temu sami wciąż podnosimy swój komfort życia. Nierzadko właśnie dzięki pomocy restauracji udają się ważne dla nas przyjęcia i święta. Bez względu czy jest to rodzinny piknik czy bal na sto par, liczy się, by jego smak na długo pozostał w naszej pamięci.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top