You are here
Home > Inspiracje > Holistyczny bootcamp – co to takiego, i dlaczego warto go wypróbować?

Holistyczny bootcamp – co to takiego, i dlaczego warto go wypróbować?

Kontakt z naturą, porządna dawka wysiłku fizycznego, pyszne i zdrowe jedzenie, a na koniec dnia masaże i medytacja. Coś dla ciała i coś dla duszy, czyli kombinacja idealna, której fanką jest nawet sama Angelina Jolie.

Wypoczywaj aktywnie, a wrócisz bardziej zrelaksowana

Czy jesteś jedną z tych osób, które podczas urlopu nie mogą usiedzieć na miejscu i dla której wylegiwanie się na słońcu przy hotelowym basenie nie jest główną atrakcją wyjazdu? Barbara Olszewska, pracownik dużej korporacji z 15-letnim stażem, przekonała się na własnej skórze, że aktywny wypoczynek pozwala bardziej naładować wewnętrzne baterie, niż bierny. Zmęczona codzienną rutyną, postanowiła wybrać się na wakacje. „Chciałam mieć więcej czasu rozmyślanie, więc wybrałam się na tydzień do SPA” – mówi. „Moje ciało wypoczęło i zregenerowało się, jednak do domu wróciłam okropnie znudzona, z kompletnym brakiem nowych pomysłów na życie. Dla odmiany wybrałam się na bootcamp  na Majorkę. Intensywny wysiłek i dieta oczyszczająca pod stałym nadzorem opiekunów to było to! Wróciłam odmieniona, (paradoksalnie) wypoczęta i szczęśliwa”.

Barbara Olszewska nie tylko odmieniła swoje życie prywatne, ale i zawodowe. Odeszła z korporacji i przez trzy lata opracowywała program tygodnia intensywnego wysiłku w górach, dedykowany osobom, które pragną radykalnej, szybkiej i skutecznej zmiany – w ciele i w duszy. Tak narodził się pierwszy w Polsce luksusowy obóz holistyczny bootcamp Daj Sobie Wycisk, łączący trekking, fitness i zdrową dietę z masażami i rozwojem duchowym.

Osiągniesz super efekty w znacznie krótszym czasie

Niezależnie od tego, czy jesteś fanką Ewy Chodakowskiej, Ani Lewandowskiej czy może Kasi Wolskiej, wszystkie trenerki zgadzają się co do jednego: zbliża się lato, zatem czas najwyższy wziąć się za swoje ciało. Potem już tylko bikini rozliczy nas z efektów. Aby najszybciej je osiągnąć, warto na tydzień zaszyć się w malowniczej okolicy pod czujnym okiem trenerów i dietetyków. Z efektywności takich wyjazdów świetnie zdają sobie sprawę hollywoodzkie gwiazdy. Nie tylko wspomniana już Angelina Jolie – także Renée Zellweger czy Sandra Bullock skorzystały z bootcampów połączonych z odnową biologiczną, aby lepiej i szybciej przygotować się do roli w swoich filmach.

adult-1867743_1920

„Dzień każdego uczestnika wyjazdu jest wypełniony po brzegi aktywnością fizyczną, niektórym udaje się schudnąć przez tydzień z nami nawet 3 do 5 kilogramów i zgubić w talii do 7 cm!” – opowiada Barbara Olszewska, założycielka Daj Sobie Wycisk. Jednak w programie nie brakuje także elementów wspomagających regenerację i wyciszenie się.

Będziesz mieć pewność, że jesz zdrowo

Nawet, jeśli nie zaczęłaś jeszcze swojej przygody ze sportem, na pewno słyszałaś, że dobrze dobrana dieta to ponad 60% sukcesu – niektórzy twierdzą, że nawet 70. Doskonale wiedzą o tym także organizatorzy boot campów, dlatego przy planowaniu siedmiodniowego menu, współpracują z cenionymi ekspertami do spraw żywienia. Możesz więc odpocząć od martwienia się o kaloryczność przyrządzanych przez siebie potraw, wyliczaniu indeksów glikemicznych czy studiowaniu etykiet pod kątem zawartości glutenu i laktozy. Przez tydzień Twoją dietą zajmą się profesjonaliści. Do domu wrócisz zainspirowana i będziesz mieć mnóstwo pomysłów na zdrowe posiłki i przekąski.

smoothies-2253423_1920

„Podczas obozów Daj Sobie Wycisk nie tylko wylewamy siódme poty podczas treningów, ale stosujemy też oczyszczającą dietę. Zamiast kawy jest herbata ziołowa, a zamiast mięsa – rośliny strączkowe, o wiele zdrowsze i równie bogate w białko” – tłumaczy organizatorka. Takie praktyki są zgodne z ideą Sweat Lodge, która nawiązuje do tradycyjnych indiańskich rytuałów. Przebywając w ogrzewanych gorącymi kamieniami wigwamach, Indianie intensywnie się pocili i pozbywali złej energii oraz toksyn.

Poczujesz silny impuls do zmiany

Może Ci się wydawać, że tydzień to bardzo mało, żeby dokonać prawdziwej rewolucji w swoim życiu. Tak naprawdę, wyjazd to dopiero początek prawdziwych zmian, ale jednocześnie silny bodziec do ich wprowadzenia. Regularne treningi i lekkie posiłki sprawią, że będziesz czuła się dobrze w swoim ciele i zapragniesz taki efekt utrzymać jak najdłużej. Zaczniesz gotować sobie dania na bazie zdrowych składników, zapiszesz się na zajęcia sportowe, których od dawna chciałaś spróbować, a może nawet dokonasz bardziej drastycznych kroków, np. zmienisz pracę, która przestała Cię cieszyć. Zdrowy styl życia to same korzyści, a obóz pozwala je odkryć w ekspresowym tempie.

„Po powrocie z wyjazdu bez problemu przebiegłem 10 kilometrów, choć kiedyś wydawało mi się to graniczyć z cudem. Pokochałem ruch, ale zmieniłem też nawyki żywieniowe: nadal nie jem mięsa, na stałe porzuciłem również kawę” – opowiadał jeden z uczestników programu Daj Sobie Wycisk.

Osiągniesz wewnętrzną równowagę

Duża dawka ruchu i obcowania z naturą to lek na zszargane stresem nerwy. Podczas intensywnej wspinaczki czy ciężkiego treningu na sali nie będziesz mieć czasu, aby pomyśleć o codziennych troskach, niepotrzebnych zmartwieniach. Grupy nie mogą być zatem zbyt liczne, ponieważ tłum i hałas nie sprzyjają pracy nad sobą. Warto jednak zapoznać się ze swoimi towarzyszami – często są to bardzo ciekawi ludzie, których opowieści zainspirują Cię do działania. „Uczestnicy Daj Sobie Wycisk to osoby, które dokładnie wiedzą, po co przyjechali. Mają pasję, kochają ruch i chcą przez tydzień w całości poświęcić się odnowie” – tłumaczy Basia Olszewska.

yoga-2176668_1920

Najlepiej, aby program boot campu był wzbogacony nie tylko o zajęcia sportowe, ale także medytację czy jogę. Wówczas po powrocie z wyjazdu nie tylko zauważysz zmianę w swoim ciele, ale także i w umyśle. Oczyścisz głowę z natrętnych myśli, wypoczniesz psychicznie, nabierzesz więcej dystansu do błahych spraw – przecież wiesz, że to równie ważne jak zdrowie fizyczne.

Przekonałaś się już do aktywnego wypoczynku? Być może nawet już sprawdzasz swój napięty grafik w poszukiwaniu wolnych siedmiu dni? Na pewno nie pożałujesz!

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top