You are here
Home > Inspiracje > Podróże > Jak urlop to tylko wiosną!

Jak urlop to tylko wiosną!

Marzec, kwiecień i maj to obok listopada najlepsze miesiące na urlop. Zaskoczeni? Takie są fakty! Jak twierdzi prof. James Waterhouse z Wydziału Fizjologii Manchester University, wiosna to okres największego spadku aktywności i właśnie wtedy należy się nam wypoczynek. Przyniesie nam zdecydowanie więcej korzyści niż urlop latem.

Dlaczego właśnie wiosną?

Jak urlop to tylko wiosną!Profesor James Waterhouse, opierając się na badaniu zegara biologicznego człowieka, doszedł do wniosku, że należy żyć zgodnie z rytmem naszych organizmów. Wiosną u większości osób dochodzi do drastycznego spadku aktywności. Organizm każe nam odpocząć, wysyłając sygnały przemęczenia i wyczerpania. Najczęściej jednak bagatelizujemy te oznaki i wbrew własnej naturze urlop odsuwamy na miesiące letnie. Tymczasem lato to czas największej wydajności organizmu, kiedy to wypoczynek jest mu najmniej potrzebny.

SPA czy kurort uzdrowiskowy?

Gdzie najlepiej wybrać się na wiosenny wypoczynek? Zawsze dobrym pomysłem jest wizyta w SPA, najlepiej połączona z zabiegami w gabinetach odnowy biologicznej, zarówno leczniczymi, jak i upiększającymi – od maseczek i zabiegów parafinowych na dłonie i stopy poczynając, na peelingu całego ciała kończąc. Możemy też zdecydować się na masaż. Ostatnio niezwykłą popularnością cieszą się zabiegi wykonywane gorącymi kamieniami. Brzmi kusząco…

Na fali popularności ośrodków SPA, „do łask” Polaków wróciły wyjazdy do kurortów uzdrowiskowych. Ostatnimi czasy jednym ze szczególnie modnych stała się położona w sercu Kotliny Jeleniogórskiej, uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry, czyli Cieplice Zdrój. – To tutaj, ze względu  na wody leczniczo-termalne, których temperatura dochodzi nawet do 86 stopni Celsjusza, na kuracje przyjeżdżała sama królowa Marysieńka Sobieska!  Turyści doceniają to i chętnie przyjeżdżają by wypocząć w czasie zabiegów wellnes.

Wakacje w klasztorze

Klasztor zapewne niewielu osobom kojarzy się z miejscem turystycznym. Uwierzcie nam, to tylko pozory. Tego typu miejsce jest idealną propozycją urlopową dla wszystkich, którzy pragną wyciszenia czy nabrania dystansu do świata i siebie. Pomysł narodził się w Niemczech a prekursorem był klasztor Benedyktynów. Obecnie każdy może odpocząć za murami klasztornymi, wiodąc proste, surowe życie pełne dyscypliny i modlitwy. Jednym z takich miejsc, gdzie czas biegnie inaczej, jest pokamedulski klasztor w Wigrach. Można tam wziąć udział w tzw. Dniach Skupienia  lub skoncentrować się  na zwiedzaniu.

Polska jest cool!

Wbrew pozorom, aby w pełni wykorzystać urlop, nie musimy od razu planować wyjazdu zagranicznego. Polska jest tak atrakcyjna, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W końcu mamy tyle możliwości: zachwycające krajobrazy górskie, piaszczyste plaże, zachęcające do kąpieli morze i jeziora, piękne lasy, urocze miasta i miasteczka, malownicze wsie. Każdy region to miejsce bogate w swoją kulturę, zabytki i naturalne środowisko, każdy ma w sobie coś, co przyciąga turystów nawet z najdalszych zakątków świata.

Jednak, nim zdecydujemy się wydać ciężko zarobione pieniądze na urlop, poszukajmy odpowiedniego miejsca na wyjazd. Zapytajmy rodzinę i znajomych, skorzystajmy z serwisów internetowych z różnorodnymi inspiracjami, np. www.nextur.pl, zerknijmy na fora internetowe czy serwisy społecznościowe. Zapewniamy, że problemem będzie wówczas nie brak pomysłu, a zbyt duża ich liczba.

Zbrojni w uzyskaną wiedzę wyruszajcie zatem na swój wiosenny urlop, by naładować baterie na cały rok, a przynajmniej do czasu kolejnego urlopu!

Udostępnij lub polub post:

One thought on “Jak urlop to tylko wiosną!

Dodaj komentarz

Top