You are here
Home > Inspiracje > Relaks > Babeczkowe wojny o 10 000 dolarów

Babeczkowe wojny o 10 000 dolarów

Oto „Babeczkowe wojny” – najsłodszy konkurs, jaki kiedykolwiek wymyślono! Mistrzowie cukiernictwa konkurują ze sobą o tytuł najlepszego i 10 000 dolarów. Walka jest zacięta, a babeczki pyszne i piękne.  Drugi sezon „Babeczkowych wojen” już od 15 marca w każdy czwartek i piątek o godz. 19:00.

Babeczkowe wojny o 10 000 dolarówW każdym odcinku najlepsi amerykańscy cukiernicy biorą udział w trzech konkurencjach. Oceniany jest wygląd i smak wypieków. Słodkie zwycięstwo to 10 000 dolarów oraz możliwość zaprezentowania swoich wypieków podczas wyjątkowej imprezy. A te wydarzenia są różne, na przykład obchody 100. odcinka programu „Ace of Cakes”, organizowana przez prasę impreza dla celebrytów, turniej golfa, na którym pojawiają się osoby z pierwszych stron gazet. Jedno jest pewne: wojny na babeczki zawsze wzbudzają gorące emocje!

Tajne receptury, widowiskowe kompozycje – konkursowe babeczki są spektakularnymi dziełami sztuki. Składniki tych słodkości niejednokrotnie wprawiają w zdumienie i zachwyt. Szlachetna gorzka czekolada  z espresso, cytryna z bananami, różowy szampan ze świeżymi truskawkami to już połączenia banalne, teraz eksperymentuje się z bekonem z cynamonem. Jednak w równym stopniu co smak, ważny jest wygląd. Piękne techniki dekoracji zachwycają. Ten program to wspaniałe formy, bajeczne kolory, zaskakujące pomysły i nieustająca walka z czasem.

Stres i presja czasu sprawiają, że część wypieków nie udaje się, pojawiają się pęknięcia na powierzni, babeczki opadają lub robią się zakalce. Czasem cukiernicy denerwują się i mówią, że serce tłucze się, jakby miało zaraz wyskoczyć z piersi.

Sędziowie są surowi i wymagający. W jury programu zasiadają Candace Nelson (właścicielka firmy Sprinkles Cupcakes) i Florian Bellanger (piekarz i współwłaściciel MadMac, internetowej cukierni sprzedającej ciasteczka), a w każdym tygodniu towarzyszy im jeden nowy sędzia. Program prowadzi Justin Willman – amerykański aktor, komik i magik.

Na 2. sezon programu „Babeczkowe wojny” kanał Club TV zaprasza od 15 marca 2012 w każdy czwartek i piątek o godz. 19:00.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top