You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Fundament dziecięcego wnętrza

Fundament dziecięcego wnętrza

Pokój dziecięcy jest miejscem, które najlepiej stymuluje rozwój dziecka. Ważne, aby rodzice pozwalali swoim pociechom na samodzielną aranżację przestrzeni. Ich zadaniem jest tymczasem odpowiedni wybór tzw. bazy materiałów wykończeniowych – podłóg, farb i tapet.

Przeglądając ofertę producentów podłóg dokonujemy zwykle wyboru pomiędzy drewnem a wykładziną dywanową. Nowością na rynku są korkowe podłogi TORLYS, rekomendowane przez architektów wnętrz do pokoi dziecięcych. W przeciwieństwie do wykładziny, TORLYS CORK jest hipoalergiczny i odporny na wilgoć. Podłogi z korka naturalnego są wyjątkowo miękkie, dlatego sprawdzą się w pomieszczeniach dla maluchów. W końcu będzie można położyć kres „guzom i poobijanym kolanom”. Występują w formie deski lub płytki, w bogatej gamie kolorystycznej. Ponadto są podłogami ciepłymi. Odgrywa to istotną rolę szczególnie w przypadku kamienic, gdzie rodzice często zmuszeni są dogrzewać pokoje.

Fundament dziecięcego wnętrza

Wybierając pozostałe materiały wykończeniowe należy zwrócić uwagę na farby. Niejedna mama wie, że dzieci uwielbiają malować i to niekoniecznie na kartkach. Bezkonkurencyjną powierzchnią są… ściany. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości produkty, z których można zmyć „twórczość naszych pociech”. Do takich należą z pewnością kanadyjskie farby PARA PAINTS. Na szczególną uwagę w ofercie producenta zasługują dwa produkty:  Elite Ceramic – farba, która zachowuje się jak płytka ceramiczna – trudno osiada na niej kurz i jest bardzo łatwo zmywalna oraz Essence – farba, również odporna na wielokrotne zmywanie, o zerowej ilości lotnych związków organicznych.

Psychologowie radzą, aby styl aranżacji w pełni był dostosowany do zainteresowań dziecka. Jeśli malucha zaczyna ciekawić przyroda, w pokoju nie może zabraknąć planszy edukacyjnych oraz pierwszych książek o tej tematyce. Wyobraźnię dziecka rozwijają także obrazy. Dlatego warto pomyśleć o ściennych wizualizacjach, przygotowanych zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Takie rozwiązanie proponuje Digi4Wall, tapety drukowane na indywidualne zamówienie, również z grafik czy zdjęć dostarczonych przez rodziców. Ciekawą propozycją są grafiki edukacyjne, jak choćby dziecięca mapa świata. Przygotowana pod wymiar na całą ścianę, wprowadzi dużo kolorów i na pewno pobudzi wyobraźnię małego podróżnika. Są to produkty w pełni zmywalne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV. Farby plakatowe i akwarelowe, kredki świecowe oraz ołówkowe można zmyć przy pomocy wody z mydłem. Digi4Wall jest wykonany na materiale winylowym, posiadającym właściwości antybakteryjne. Dzięki temu jest absolutnie bezpieczny i przyjazny maluchom.

Wnętrze nie może ograniczać maluchów, wręcz powinno być jak najbardziej funkcjonalne. Pokój dziecięcy pełni zwykle rolę sypialni, bawialni, pracowni plastycznej i muzycznej oraz jest miejscem spotkań z rówieśnikami. Te zróżnicowane potrzeby wymagają przemyślanych aranżacji stworzonych na bazie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top