You are here
Home > Mama i dziecko > Nuda na plaży? Nie ma mowy!

Nuda na plaży? Nie ma mowy!

Mamo, nudzi mi się…. – ileż to razy słyszałyśmy podobne słowa z ust naszych pociech? Plażowy relaks z nudzącym się kilkulatkiem może się okazać prawdziwym wyzwaniem w najlepszym wypadku. Jak sprawić, aby dziecko nie nudziło się w czasie naszego wypoczynku?

Dokądkolwiek pojedziesz..

Na wakacje najczęściej jeździmy całą rodziną, mając w zamiarze celebrowanie czasu wolnego od pracy w gronie najbliższych. Jak podaje CBOS, w 2011 roku na przynajmniej tygodniowy wypoczynek decydowało się 33% osób, a 32% na wakacje trwające od 8 do 14 dni. To sporo czasu do zagospodarowania dla naszych pociech. W ośrodkach hotelowych przyjaznych dzieciom możemy spotkać tzw. animatorów zabaw dla dzieci, którzy w trakcie pobytu organizują zajęcia i zabawy dla najmłodszych. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej wybieramy noclegi w miejscach niehotelowych (GUS, 2011), szansa na to, że animator zabawy zajmie nasze dzieci, a my będziemy mogli raczyć się popołudniowym słońcem jest niewielka. Co zatem zrobić z dziećmi w czasie wakacji?

Zmierzyć świat drewnianą metrówką…

Nawet w przypadku weekendowego wyjazdu nad morze czy w góry trzeba pamiętać o zabraniu kilku zabawek dla dziecka. Oto kilka naszych propozycji.

  • Książki i kolorowanki to zestaw, który ucieszy każdego malucha. Zamiast kolorowanek może być też zwykły blok, który może stanowić swoisty wakacyjny pamiętnik – maluch może uwieczniać kredkami najpiękniesze krajobrazy i sytuacje.
  • Piłeczka ze specjalną paletką (Drewiaczek.eu, 19,90zł), nie zajmuje dużo miejsca, a daje możliwość połączeniem zabawy ze sportem i..z nutką rywalizacji. Maluch może praktykować swoją zręczność trafiając piłeczką do ponumerowanych otworów i bić własne rekordy, bądź.. rywalizować z kolegą czy nawet z rodzicem.
  • Dziewczynki z każdego pokolenia potrafią godzinami skakać na skakankach, dlatego warto zaopatrzyć się w skankę np.  mającą drewniane rączki we wzór lwa czy żyrafy (Drewniaczek.eu, 13zł) – będą stanowiły dodatkową atrakcję i sprawią, że skakanka twojej pociechy będzie wyjątkowa, dzięki czemu nie pomyli się ze skakankami innych dzieci.
  • Nawet najmłodsze maluchy będą miały frajdę z odkrywania świata za pomocą lupy (Drewniaczek.eu, 37zł). W ten sposób mały poszukiwacz skarbów może na plaży znaleźć wspaniałe kamienie czy muszelki i oglądać je z bliska.
  • Gdy czas na plaży dłuży się maluchowi w nieskończoność, zaproponujmy mu zabawę w… mierzenie. Drewnianą miarką (Drewniaczek.eu, 45zł), całkowicie bezpieczną już dla trzylatka, można zmierzyć długość stopy mamy, długość ręcznika, długość własnego kroku czy odległość od wody…


Wakacje na działce, czyli piaskownica to nie wszystko…

Wyjeżdżając na działkę rekreacyjną, warto dostosować otoczenie w taki sposób, by wyjazd był atrakcyjny również dla dziecka. Piaskownica wydaje się tutaj być standardowym wyposażeniem, ale… to nie wszystko.

“Zbudowanie domku na drzewie to atrakcja, i dla dzieci i dla dorosłych, jednakże nie zawsze mamy do tego odpowiednie warunki na działce. Wspaniałą alternatywą może być zamontowanie różnych drabinek na drzewie, dzięki którym dzieci będą mogły ćwiczyć  sprawność fizyczną i czerpać dużo radości z zabawy na dworze.”  – mówi Maria Braun, prowadząca sklep z zabawkami dla dzieci Drewniaczek.eu. – “Fantastyczną propozycją, niezależnie od rodzaju spędzanych wakacji są różnego rodzaju kartonowe domki – czy to w kształcie samochodu, czy rakiety, a może statku kosmicznego. Przewożenie domku nie stanowi problemu, ponieważ jest on w całości składany, a wykonanie z wytrzymałego materiału zapewnia długotrwałe użytkowanie. Można zatem spokojnie zabrać taki domek,  i na wakacje w lesie, i na działkę poza miastem”.

Jest jeszcze jednen plus takiego domku – nawet jeżeli zacznie padać deszcz i zabawa na świeżym powietrzu nie będzie możliwa, dzieci mając farbki czy kredki mogą ozdobić domek wedle własnych wyobrażeń. Dzieło sztuki jakie wtedy powstanie warto uwiecznić na zdjęciach, a na kolejnych wakacjach – domalować na domku kolejny pejzaż!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niezależnie od tego w jakim miejscu spędzacie wakacje, zadbaj o bezpieczeństwo twojego dziecka. Maluchów nie zostawiaj bez nadzoru, a starsze dzieci także warto uważnie obserwować. W ogrodzie uważaj na owady i trujące rośliny, a nad akwenami – na zabawy zbyt blisko wody. Wspólne wakacje to ogromna radość dla twojego dziecka, zadbaj o to, by była to bezpieczna radość.

Nuda na plaży? Nie ma mowy!

Nuda na plaży? Nie ma mowy!

Nuda na plaży? Nie ma mowy!

Drabinki Drewniaczek.eu 59zł
Samochód z tektury -1 08zł, Drewniaczek. eu
Rakieta z tektury – 186zł, Drewniaczek.eu

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top