You are here
Home > Mama i dziecko > Podróżowanie z dzieckiem może być łatwiejsze!

Podróżowanie z dzieckiem może być łatwiejsze!

Wakacje i czas świąteczno-sylwestrowy to okres, w których chętnie wybieramy się poza miasto, na krótsze lub dłuższe wypady, by odpocząć od codzienności. Niestety podróżowanie z małym dzieckiem bywa uciążliwe – w każdą podróż musimy zabrać tak dużo rzeczy, że czasem łatwiej zrezygnować z weekendowego odpoczynku, niż przygotować się do wyjazdu. Na szczęście producenci akcesoriów dziecięcych doskonale rozumieją potrzeby rodziców i proponują coraz to nowe rozwiązania, które mogą ułatwić im życie.

Jednym z takich rozwiązań jest łóżeczko turystyczne – składane, lekkie i wygodne. Można je rozłożyć w kilka minut i zabrać wszędzie tam, gdzie będzie z nami nasza pociecha. Do wyboru mamy różne rodzaje łóżeczek, spośród których szczególnie godne polecenia są dwa – mniejsze, lżejsze i przeznaczone dla dzieci do 6 miesiąca życia łóżeczko Samsonite Bassinette (dostępne między innymi w sklepie www.babymama.pl ) oraz nieco większe łóżeczko, dla dzieci do 24 miesiąca życia Bubble Cot Samsonite czy też Kodi-Samsonite (kupić je można także w sklepie www.babymama.pl ).

Podróżowanie z dzieckiem może być łatwiejsze!

Łóżeczko turystyczne  Samsonite Bassinette to składane łóżeczko turystyczne, które waży niespełna kilogram, a jego rozłożenie trwa zaledwie 30 sekund! Wystarczy wyjąć je z torby, służącej do przechowywania i transportu i usztywnić załączonymi w zestawie metalowymi elementami – wzmocnieniami, które montuje się na górze. Jego niewielkie wymiany (przed rozłożeniem ma 28 x 28 x 5 cm, zaś rozłożone tylko 89 x 54 x 60 cm) sprawiają, że można je zabrać dosłownie wszędzie. Idealnie sprawdza się nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale także na plaży czy w ogrodzie – ma bowiem moskitierę, która chroni przed owadami i wzmocnione, materiałowe boki, osłaniające malca przed wiatrem. Bok łóżeczka zamykany jest na zamek błyskawiczny, dzięki czemu można łatwo wyjmować i wkładać dziecko do środka.

Łóżeczko turystyczne Bubble Cot Samsonite ma – oprócz wymienionych wcześniej – jeszcze i tę zaletę, że przystosowane jest dla starszych dzieci – nawet dwuletnie maluchy z powodzeniem się w nim zmieszczą (dołączony do łóżeczka materac jest nieco dłuższy, niż w przypadku Bassinette). Zamykany na zamek błyskawiczny bok łóżeczka pozwoli wygodnie wyjmować i wkładać dziecko do środka.  Rozkłada się samoczynnie, wystarczy wyjąć je z opakowania i usztywnić dwoma górnymi wzmocnieniami oraz materacykiem ( w komplecie z łóżeczkiem ). W zestawie znajduje się: rozkładane łóżeczko, materacyk oraz torba w kolorze łóżeczka do przechowywania i transportu.

Podobne fukcje i zalety posiada  łóżeczko turystyczne Kodi-Samsonite znanej angielskiej firmy Koo-di. Wdzięczne kolorowe kropeczki na łóżeczku z pewnością rozweselą malca.  W zestawie znajduje się rozkładane łóżeczko, materacykoraz  torba do przechowywania i transportu. Jest tak praktyczne, że zostało nagrodzone przez magazyn Mother&Baby w kategorii Best Travel Item.

Jeśli jest się rodzicem małego dziecka, łóżeczko turystyczne jest jedną z tych rzeczy, które powinno się mieć, niezależnie od tego, jak często się podróżuje. Zawsze możemy je wykorzystać także w domu – na przykład rozkładając w kuchni, żeby mieć oko na swoją pociechę podczas gotowania obiadu, albo zawieźć do dziadków, jeśli powierzamy im malca na cały weekend.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top