You are here
Home > Mama i dziecko > Podwójna ochrona przeciwsłoneczna

Podwójna ochrona przeciwsłoneczna

Po mroźnej zimie i deszczowej wiośnie wszyscy z utęsknieniem czekamy na pierwsze promienie słońca. Letnie spacery i wakacyjne wyjazdy to nagrody za oczekiwanie na lato. To też wyzwanie dla rodziców, aby już od pierwszych słonecznych dni zadbać o właściwą ochronę przeciwsłoneczną dostosowaną do delikatnej skóry dziecka. Produkty Mustela® Sun Protection opracowano z uwzględnieniem specyfiki skóry dziecka, odzwierciedlając jej potrzeby już od pierwszych dni życia.

Do ok.5 r.ż skóra dziecka jest o 40 do 60% cieńsza niż skóra osoby dorosłej. Nie ma jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych właściwych skórze dorosłego człowieka, jest przez to szczególne wrażliwa na działanie UVB i UVA. Niezwykle łatwo dochodzi do oparzenia – czasem wystarczy 15 minut na słońcu, by pojawił się rumień a nawet pęcherze.
Jeszcze groźniejsze jest ryzyko głębokich uszkodzeń, których efekty mogą być obserwowane nawet po wielu latach – przebarwienia, starzenie skóry, nowotwory skóry.

Podwójna ochrona przeciwsłoneczna

Naukowcy ostrzegają: dwukrotne poparzenie skóry w dzieciństwie zwiększa ryzyko zachorowania w wieku dorosłym na najgroźniejszy typ nowotworu – czerniaka, aż 10 razy! Dzieci pochłaniają najwięcej promieniowania, dużo przebywają na świeżym powietrzu.
Na podstawie statystyk wyliczono, że w okresie od urodzenia do dojrzałości pochłaniamy nawet 80% dawki promieniowania słonecznego. Chrońmy skórę naszych dzieci mając na uwadze alarmujące statystyki: 90% dzieci uległo przynajmniej raz w życiu oparzeniu słonecznemu.

Produkty Mustela® Sun Protection chronią podwójnie:
powierzchnię skóry- przed oparzeniem
komórki położone głębiej – przed zmianami na poziomie DNA 
oraz zaburzeniami odpowiedzi immunologicznej.

Produkty są podzielone na dwie linie:
– „biała” została dostosowana do potrzeb dzieci o skórze alergicznej,
– „żółta” dla dzieci ze skórą normalną.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top