You are here
Home > Mama i dziecko > Zaplanuj mądrze wyjazd z dzieckiem

Zaplanuj mądrze wyjazd z dzieckiem

Kiedy na świat przychodzi dziecko wiele się zmienia. Nie oznacza to jednak, że trzeba z wszystkiego rezygnować. Kiedy marzymy o  wakacjach, zmianie otoczenia lub chwilii wytchnienia od codzienności, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się w podróż z niemowlęciem. Niewątpliwie wymaga to więcej przygotowań i bardziej precyzyjnego planowania, nie jest to jednak, aż tak trudne do zrealizowania, jakby mogło się wydawać. Oto kilka rad,  które pomogą przygotować się do wyjazdu, tak aby przebiegał on w miłej i bezstresowej atmosferze.

Planując wyjazd należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wiek dziecka, jego wrażliwość, miejsce wyjazdu i długości pobytu. Większość maluchów nie lubi zmian i potrzeba trochę czasu, zanim przyzwyczają się do nowego otoczenia. Jeżeli to pierwszy wyjazd z dzieckiem, nie powinien on być daleki. Stres związany z nowymi atrakcjami może spowodować, że rodzinny wyjazd nic nie będzie miał wspólnego z wypoczynkiem.   A przecież nie o to w tym chodzi, aby wymarzony urlop stał się koszmarem dla całej rodziny. Warto więc na początek pomyśleć o miejscu nie oddalonym zbyt daleko od domu. Może to być wyjazd na pobliskie letnisko,  na wieś, na działkę itp.  Kiedy maluszek przyzwyczai się do podróży, można pomału pomyśleć o planowaniu dłuższych, kilku dniowych wyjazdach.

Kiedy planujemy dłuższy wypad to powinien on być odpowiednio dostosowany  do wieku maluszka. To co dobre dla nas wcale nie musi być dobre dla dziecka. Warto wiec dostosować się do malucha i uwzględnić jego potrzeby. Często dzieci w pierwsze dni poza domem są marudne i przestraszone. Wyjazd powinien być zatem na tyle długi, aby dziecko mogło się przyzwyczaić,  a rodzice spędzić  kilka spokojnych chwil z dala od codziennego zgiełku. Istotną rzeczą jest również, aby warunki panujące w miejscu wypoczynku pozwalały na prowadzenie normalnego trybu dnia.

Na wyjazd z dzieckiem należy spakować się mądrze. To co powinno znaleźć się w torbie podróżnej to: pieluchy, środki higieniczne, odpowiednia ilość ubrań, butelki, kocyki… Jednym słowem wszystko,  co jest rodzicom potrzebne na co dzień. Oczywiście pakowanie zależy od tego, gdzie jedziecie, jak zorganizowany jest ośrodek wypoczynkowy i ile trwać będzie wyjazd. Najlepiej, aby miejsce wyjazdu było przygotowane do przyjmowania rodzin z dziećmi. Łazienka w pokoju jest bardzo przydatna, jak również dodatkowe wyposażenie np.: łóżeczko dla dziecka, czy też krzesełka do karmienia. Ułatwi to niewątpliwie życie całej rodzinie, jak również skróci listę rzeczy do zabrania. Nie daleko miejsca powinien znaleźć się tez sklep, gdzie można dokupić rzeczy dla dziecka, w przypadku gdy czegoś zabraknie lub najzwyczajniej w świecie się o tym zapomni.

Na rynku pojawiło się kilka produktów, które powstały specjalnie z myślą o rodzicach lubiących aktywnie spędzać czas. Jeżeli dużo podróżujecie, często zmieniacie miejsce, to warto pomyśleć o ich zakupie.

Wanienka Flexi Bath – dzięki swym elastycznym połączeniom i specjalnemu zapięciu, składa się do rozmiaru teczki, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca i można zabrać ją ze sobą wszędzie. Wanienka ta przeznaczona jest dla dzieci od urodzenia do czwartego roku życia. Kiedy zakończy pełnić funkcje wanienki można używać jej według własnej fantazji np. jako basenik ogrodowy, plażowy czy jako pojemnika na różne rzeczy. Cena. ok. 169 zł.

Materac Kospliper – można go stosowa zarówno w domu jak i na wyjazdach. Pozwala to spać z niemowlęciem w jednym łóżku, dając tym poczucie bezpieczeństwa, wygody i spokoju. Zaletami materaca jest min.: zapewnienie prawidłowej pozycji niemowlęcia podczas snu, wysokiej jakości materiał z której jest wykonany, nieduży wymiar, wielofunkcyjność (lampka nocna, podręczny przewijak) Cena ok. 199 zł.

Podróżny podgrzewacz do butelek Ariete Disney – jego głównymi zaletami są: nieduża waga, zasilanie samochodowe i kolorowe etui podtrzymujące ciepło. Wyposażony jest również w uchwyt do powieszenia na pasku. Cena ok. 99 zł.

To co łączy te produkty to:
małe gabaryty
łatwe do utrzymania w czystości
wysoka jakość materiałów z których są wykonane
proste w użyciu
bezpieczne
idealne do domu jak i w podróż
ułatwiają życie

Produkty te do kupienia w sklepie  www.babymama.pl

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top