You are here
Home > Moda > Converse i Marimekko – kolorowy duet na wiosnę i lato

Converse i Marimekko – kolorowy duet na wiosnę i lato

Współpraca marki Converse z legendarną firmą tekstylną Marimekko, znaną z jaskrawych kolorów i charakterystycznego wzornictwa, została uwieńczona stworzeniem niezwykłej kolekcji butów ozdobionymi słynnymi motywami – falistymi wzorami Lokki i kwiecistymi Unik. Chuck Taylor All Star i Jack Purcell nasycone barwami i kultowymi nadrukami. To Converse Premium.

Słynna firma z Finlandii, którą rozpropagowała ikona mody Jackie Kennedy, to klasyka stylu.  Marka, która początkowo zajmowała się głównie wystrojem wnętrz, podbiła świat designu i mody. Jej twórczynie, projektantki Maija i Kristina Isola stworzyły rozpoznawane na całym świecie nasycone kolorami roślinne i geometryczne wzory. Pokochali je miłośnicy mody i pokochała je marka Converse.

Converse i Marimekko – kolorowy duet na wiosnę i lato

We współpracy z Marimekko powstały kolorowe Chuck Taylor All Star w dwóch wersjach. Pierwsza z nich ozdobiona została niebieskimi kwiatami, drugą zaś pokryto różowymi i pomarańczowymi falistymi paskami.
Projektantki stworzyły również dwie wersje butów Converse Jack Purcell. Pierwsza została ozdobiona wzorem Unikko – dużymi kwiatami w kolorze czerwonym. Druga to buty pokryte falistymi, białymi i granatowymi paskami. Obie wersje łączy charakterystyczny „uśmiech” Jack Purcell na nosku buta.

Converse chętnie współpracuje ze znanymi projektantami, tworząc swoje produkty PREMIUM – wyjątkowe i najbardziej oryginalne modele, które zachwycają fashionistów. W nadchodzącym sezonie Converse i Marimekko – kolorowy tandem na wiosnę i lato.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top