You are here
Home > News > Cera naczynkowa – sposoby naprawy

Cera naczynkowa – sposoby naprawy

Nie wiesz, czy masz cerę naczynkową? W takim razie na pewno nie – posiadaczki tej przypadłości niestety nie mają żadnych wątpliwości – przypomina im o tym czerwona pajęczynka na policzkach i nosie, a także fioletowa siateczka żyłek na przykład na nogach. Póki co krem do cery naczynkowej, podkład i puder są w stanie ukryć te najbardziej widoczne miejsca, ale z czasem niestety czeka nas „wieczny rumieniec”. Czy można w takim razie zawczasu walczyć z rozszerzonymi naczynkami? Jakie są najskuteczniejsze sposoby? Jakie kosmetyki wybrać?

  
Cała prawda o kremach
 
Drogerie internetowe i sklepy stacjonarne oferują szereg preparatów do cery z problemami naczyniowymi, jak więc wybrać coś dla nas? Po pierwsze najpierw warto sprawdzić, czy krem nas nie uczula, ale tak już chyba nauczyliśmy się postępować w obecnych czasach w przypadku każdego nowego kosmetyku.
 
Najlepiej poprosić o darmową próbkę w aptece lub sklepie z kosmetykami. Jeśli to możliwe wypróbuj w ten sposób kilka kremów, aby wybrać także ten, po którym twoja twarz wygląda najlepiej. Bardzo ważnym aspektem jest także cena – niektóre tego typu specyfiki potrafią kosztować całkiem sporo (na przykład oleje Clarins), ale trzeba przyznać, że jest to cena za jakość, choć oczywiście nie każdemu muszą odpowiadać. Dużą popularnością cieszą się też produkty Iwostinu (dostępne tylko w aptece) oraz seria Vitamina P Dermiki.
 
Jeśli masz wątpliwości, co wybrać, możesz też poradzić się kosmetologa lub dermatologa, który pomoże Ci dobrać odpowiedni produkt. Generalnie trzeba powiedzieć, że kremy są potrzebne, ponieważ wzmacniają skórę i pomagają ją chronić przez słońcem i zimnem oraz prawidłowo pielęgnować, ale to oczywiście nie wszystko.
 
Zmień nawyki i piękniej od wewnątrz
 
Aby wzmocnić pękające naczynka włosowate, które są odpowiedzialne za powstawanie charakterystycznych dla cery z problemami naczyniowymi pajączków warto przyjmować preparaty witaminowe, przede wszystkim z witaminą K i C, a także A i E. Od czasu do czasu można też zażyć aspirynę, ale lepiej te działania skonsultować z lekarzem – witaminy w nadmiarze także szkodzą (hiperwitaminoza), przedawkowanie aspiryny może doprowadzić do krwotoku nawet przy stosunkowo niewielkim skaleczeniu.

 

Portal dla kobiet

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top