You are here
Home > Psychologia > Kobiecy minimalizm – dlaczego czasem mniej znaczy lepiej

Kobiecy minimalizm – dlaczego czasem mniej znaczy lepiej

Przekonuje się do niego coraz większe grono kobiet. Bardzo dobrze radzi sobie zarówno jako styl życia, jak i trend w modzie. Jakie zalety odnajdziesz w minimalizmie?

Łatwiej będzie Ci wszystko znaleźć

W Twojej torebce znajdują się cztery różnokolorowe pomadki, spośród których trzech używasz tylko na wyjątkowe okazje. Nie mówiąc już o tym, że liczba Twoich torebek, które nosisz w ciągu tygodnia do pracy również równa się cztery. Nie dość, że musisz codziennie przepakowywać się z jednej do drugiej, w zależności od stroju, który akurat dziś wybrałaś do pracy, to w dodatku podczas przenosin zawsze gubią się klucze, przepustka do biura lub dowód rejestracyjny Twojej karety. Jakby tego było mało, podręczny bagaż zdaje się ważyć tony, więc zamiast podjechać do pracy rowerem, zawsze decydujesz się na samochód czy taksówkę. A teraz pomyśl: co by było gdybyś zainwestowała w jedną porządną, czarną lub szarą torebkę o uniwersalnym kształcie? O ile nie jesteś Maffashion lub Jessicą Mercedes –absolutnie nic! Wręcz przeciwnie, możesz na tym zyskać! Oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów.

Nie ulegniesz manii posiadania

Z trudem udało Ci się odłożyć trochę pieniędzy z przeznaczeniem wyłącznie do wydania na odświeżenie swojej garderoby. To już trzecia godzina robienia kółek po centrum handlowym, a Ty wciąż nie znalazłaś nic dla siebie. Zaczynasz rozpaczliwie chwytać za najgorsze szmatki, w obawie  przed powrotem do domu z pustymi rękoma.

A może wręcz przeciwnie – kupiłaś już zachwycającą sukienkę i śliczne okulary, więc zachwycona euforią, w jaką wprawiły Cię udane zakupy, chcesz więcej i więcej, częściej i częściej…

STOP! Jak najczęściej przypominaj sobie motto „BYĆ, NIE MIEĆ”. Inwestuj w przeżycia, a nie w rzeczy materialne. Zachwycona nowym telewizorem u koleżanki pospiesznie sprawdzasz ofertę najbliższego sklepu RTV, mimo że z Twoim telewizorem wszystko jeszcze przecież w porządku. Zastanów się jednak: więcej radości dadzą Ci wieczory przed TV czy może jednak weekendowy wypad z przyjaciółmi lub ukochanym, na który przez jakiś czas nie będzie Cię stać, bo spłacasz raty za swoją zachciankę?

Wydasz mniej pieniędzy

Kupowanie czegokolwiek jedynie z powodu obniżki jego ceny jest zupełnie niezgodne z duchem kobiecego minimalizmu. Kupujmy jedynie to, czego potrzebujemy, a nie to, co akurat producent postanowił przecenić. Postaraj się zrezygnować z chodzenia na wyprzedaże dla samych wyprzedaży, jeśli akurat niczego Ci nie potrzeba. Dotyczy to nie tylko ubrań. Tak samo nie daj sobie wcisnąć dodatkowych ubezpieczeń, sprzętów czy gadżetów. Pamiętaj, że jeśli coś zostało przecenione o 50%, to nie znaczy, że producent dla nas w prezencie zrzeka się swojego wynagrodzenia. To znaczy, że w istocie było tyle warte, a z czasem spadła jedynie marża naliczona przez markę.

Zamiast kupować przecenione, niekiedy wadliwe produkty, inwestuj w towary dobrej i sprawdzonej jakości. To żadna oszczędność kupić trzy tańsze miksery, które psują się z roku na rok. Kup jeden, a porządny. Wówczas posłuży Ci on na lata, dzięki czemu zaoszczędzić sobie zarówno wydatków, jak i wyprawy po nowy sprzęt.

Generujesz wspomnienia, a nie koszty

Choć może Ci się to wydawać banałem, to naprawdę najlepsze rzeczy w naszym życiu są za darmo! Otaczaj się przydatnymi i praktycznymi rzeczami, które nie tylko cieszą oko, ale i spełniają swoje funkcje, abyś  Ty mogła spokojnie przeżywać niesamowite przygody. Przykład? Nie wybieraj kostiumów kąpielowych, które będą wyglądały ładnie na Instagramie, tylko takie, w których wygodnie będzie Ci skakać z klifu do wody! Z tego samego powodu odradzamy także przed urlopem wydawania pieniędzy na sztuczne rzęsy 😉

Zatem w co inwestować, jeśli nie w rzeczy? W siebie i swój rozwój, a zatem w kursy językowe, szkolenia, podróże… No i oczywiście w rozrywkę i czas spędzony z bliskimi – rodziną i przyjaciółmi. Tego nigdy nie minimalizujmy.

 

Katarzyna Oziemkiewicz

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top