You are here
Home > Uroda > Czy kosmetyki mogą zastąpić wypełniacze?

Czy kosmetyki mogą zastąpić wypełniacze?

Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, które gwarantują kompleksową odnowę skóry. Dr Aleksandra Komorowska -Roszkiewicz z kliniki Linea Corporis w Warszawie komentuje skuteczność tych produktów i radzi nam, jak aplikować kosmetyki, aby zwiększyć ich skuteczność.

„Kosmetyki, które zastępują wypełniacze są skuteczne, ale w znacznie mniejszym stopniu niż wypełniacze. Przy tego typu kosmetykach niezbędne jest równoczesne zastosowanie tzw. roll-on’u. Przyrząd ten przypomina coś na kształt małego wałeczka z wypustkami – igiełkami, które robią mikroskopijne nakłucia. Tak przygotowana twarz (wcześniej dokładnie wymasowana roll-on’em) jest w stanie zaabsorbować więcej wartościowych składników z aplikowanych kremów. Dzięki tym nakłuciom preparaty są po prostu w stanie przeniknąć w głębsze warstwy skóry.

Stosowanie przez np. 3 lata takiego połączenia: roll-on z kosmetykami zastępującymi wypełniacze może spowodować, że skóra pacjentki nie tylko się nie postarzeje, ale będzie w wyraźnie lepszej kondycji. Są to jednak procesy długotrwałe, wymagające wielkiej systematyczności. Wypełniacze są zapewne bardziej skuteczne no i oczywiście efekt jest widoczny znacznie szybciej.”

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top