You are here
Home > Uroda > Jak dbać o wrażliwą skórę latem?

Jak dbać o wrażliwą skórę latem?

Atopia, przebarwienia, popękane naczynka? A może suchy, swędzący naskórek i drobne krostki? Jak pielęgnować wrażliwą skórę, żeby nie prowokować kolejnych nieprzyjemnych w skutkach podrażnień?

Nie jesteś sama, ponieważ wrażliwa skóra to problem dotykający niemal połowy kobiet i mężczyzn na świecie! Dbanie o wrażliwą skórę to trudna sprawa, bo nie ma tu tolerancji na: chlorowaną wodę, nowe kosmetyki, przegrzanie czy gwałtowne zmiany temperatury. Zaburzone mechanizmy obronne natychmiast dają znać o sobie w postaci zaczerwienienia, napięcia skóry czy nieprzyjemnego swędzenia. Jest na szczęście kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym życie z wrażliwą, a nawet alergiczną skórą stanie się łatwiejsze:

→ Wybieraj dobre jakościowo, sprawdzone i przebadane dermatologicznie kosmetyki, przeznaczone do skóry wrażliwej

→ Pij przynajmniej 1,5 l płynów dziennie – dobrze nawilżona, to właściwie odżywiona skóra

→ Korzystaj tylko i wyłącznie z hipoalergicznych produktów i akcesoriów kosmetycznych

Mogą być to np. celulozowe gąbki Calypso – wzbogacone włóknami lnu i  bawełny – delikatnie pobudzają, tonizują i rewitalizują skórę, jak po dniu w nadmorskim SPA, dając efekt odprężenia i dobrego samopoczucia.

Do codziennej kąpieli  używaj miękkich, hipoalergicznych gąbek CALYPSO: Relaxing Moment (cena: 6,99 zł) i Natural Love (cena: 6,99 zł) – przyjemnie relaksujących gąbek z naturalnymi włóknami lnu i bawełny.

Przy codziennej pielęgnacji cery wrażliwej doskonale sprawdzi się również gąbka Relax Time (cena: 6,99 zł) pokryta tkaniną z włókien bambusa, która bardzo delikatnie myje i odpręża skórę, nie podrażniając naskórka.

Do delikatnej skóry zaleca się także myjkę Bath Flower (cena 3,99 zł), która – podobnie, jak poliuretanowe gąbki – dobrze się pieni, zwiększając wydajność żelu pod prysznic.

Delikatna i wrażliwa skóra zdecydowanie nie powinna być poddawana intensywnemu masażowi i peelingowi, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jej wygląd i kondycję. Warto jednak delikatnie ja pobudzać i ożywiać, żeby jak najdłużej zachować jej jędrność.

 

Materiały prasowe

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top