You are here
Home > Uroda > Kwasy α-HYCID – odnowienie skóry po wakacjach!

Kwasy α-HYCID – odnowienie skóry po wakacjach!

Wakacje- poza pięknymi wspomnieniami o słońcu, plaży, szumiącym morzu i głębokim relaksie- pozostawiają również niechciane pamiątki. Sucha i złuszczająca się skóra, przebarwienia i poszarzały koloryt, utrata jędrności i nawilżenia- to  negatywne efekty urlopów. Nim rozpoczniemy misję ratowania skóry po wakacjach, musimy  pamiętać o tym, iż tylko skóra wolna od zalegających warstw przesuszonego, zrogowaciałego naskórka jest w stanie intensywnie się zregenerować oraz przyswoić mnogość składników odżywczych ze stosowanych kremów i balsamów.

Kwasy α-HYCID – odnowienie skóry po wakacjach!Z myślą, o wszystkich dla których zdrowie i pielęgnacja skóry to priorytet MEDEX Bio Science Cosmetics proponuje ukierunkowaną terapię dla skóry problematycznej i starzejącej się, która potrzebuje intensywnej eksfoliacji. Preparaty z serii α-HYCID zawierają niezneutralizowane kwasy owocowe o najniższym na rynku pH do 0,6 oraz wysokich stężeniach 30 do 70 %. Naturalna kombinacja trzech niezneutralizowanych kwasów AHA: mlekowego, cytrynowego i winowego zapewnią zmniejszenie przyczepności zrogowaciałego naskórka, przyspieszenie naturalnych procesów odnowy skóry oraz poprawę elastyczności i plastyczności najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka.

Silne, lecz nieagresywne działanie kwasów doskonale sprawdza się w walce z pourlopowymi problemami takimi jak: przebarwienia, hiperpigmentacja, hiperkeratynizacja oraz łojotok. Żel α-HYCID stanowi również niezrównane wsparcie w problemie skóry trądzikowej i blizn potrądzikowych, a także działa przeciwzmarszczkowo, poprawia ogólną kondycję, koloryt oraz napięcie skóry. Istnieje również możliwość stosowania żelu na bliska okolicę oka, dzięki specjalnie przygotowanej formie i konsystencji.

Kuracja preparatami α-HYCID przebiega w trzech zasadniczych punktach:

1. Przygotowanie do zabiegu w domu.

Przed rozpoczęciem właściwej eksfoliacji, w szczególności wysokostężonymi kwasami skórę należy przygotować w domu. Polega to na nakładaniu żelu α-HYCID 10% co drugi dzień, najlepiej wieczorem, na 5 minut na dokładnie oczyszczoną skórę. Dodatkowo zaleca się stosowanie kremów ochronnych α-HYCID lub α-HYCID A. Przygotowanie skóry w domu po­winno trwać minimum 2 tygodnie, zanim przystąpimy do eksfoliacji w gabinecie kosmetycznym, przy użyciu preparatu o wyższym stężeniu i dużo niższym pH. Zapobiega to niekontrolowanemu złuszczaniu się skóry wynikającemu z oparzenia , które w niektórych przypadkach nie jest korzystną reakcją.

2. Zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Kuracja w salonie kosmetycznym to seria do dziesięciu zabiegów wykonywanych z tygodniowym odstępem. Oczywiście kuracja kwasami α-HYCID może zostać zakończona przed zalecanymi dziesięcioma zabiegami w momencie, gdy uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt. Zazwyczaj kuracja trwa 4-5 zabiegów. Każdy zabieg składa się z czterech faz: oczyszczenia i odtłuszczenia skóry, eksfoliacji według zalecanego schematu, neutralizacji oraz pielęgnacji i ochrony. Konsystencja gęstego żelu ułatwia aplikację, nie powoduje spływania preparatu po skórze i zapewnia jego niskie zużycie. Gęsty żel daje również możliwość zastosowania miejscowego. Zabieg można również zakończyć różnego rodzaju maskami, alginatami oraz płatami wg. uznania oraz płatami jałowymi po zabiegach z użyciem kwasów.

3. Pielęgnacja skóry po eksfoliacji.

Do pielęgnacji w trakcie i po skończonej kuracji zaleca się stosowanie kremów ochronnych rano i wieczorem. Krem ochronny α-HYCID lub Krem ochronny α-HYCID Spezialpflege-A dzięki zawartości ekstraktów z Papai działają łagodząco, odżywiająco i nawilżająco. Kremy te bogate są również w filtry UVA i UVB dla ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Skóra powinna być chroniona wspomnianymi kremami minimum 4 tygodnie od ostatniego zabiegu złuszczania. W przypadku hiperpigmentacji i skóry dojrzałej zaleca się dłuższe stosowanie, celem ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, do momentu pełnego odtworzenia płaszcza fotoochronnego. Kurację tę można powtórzyć po upływie sześciu miesięcy. Zabiegi wykonywane są w salonach na terenie całego kraju.

Terapia kwasami α-HYCID® składa się z preparatów do kuracji w gabinecie kosmetycznym:

  • zmywacz bezalkoholowy
  • żel 30-70% pH od 0,6 do 1,4
  • żel 10% pH 3,8- uzupełnienie mikrodermabrazji w miejscach trudnodostępnych
  • neutralizator

Kremy ochronne α-HYCID UVA i UVB α-HYCID do cery normalnej i suchej lub α-HYCID A do cery trądzikowej oraz z preparatów do przygotowania skóry w domu, które można kupić w salonach:

  • żel α-HYCID 10% ,pH 3.8 , sugerowana cena 105 PLN- pojemność wystarczająca na dwa sezony
  • kremy ochronne z filtrami UVA i UVB – α-HYCID do cery normalnej i suchej lub α-HYCID A do cery trądzikowej, sugerowana cena 148 PLN- ilość wystarczająca na 2,3 sezony.
  • Kwasy α-HYCID – odnowienie skóry po wakacjach!
  • Kwasy α-HYCID – odnowienie skóry po wakacjach!

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top