You are here
Home > Uroda > Pielęgnacja skóry po wakacjach

Pielęgnacja skóry po wakacjach

Skóra po lecie potrzebuje dwóch ważnych elementów pielęgnacji: ochrony i naprawy. Jesień to czas na naprawę tego, co zostało uszkodzone w czasie lata.

W lecie skóra narażona jest na promieniowanie UV, zwłaszcza gdy nadmiernie się opalamy. Jednak to nie jedyny problem. Lato to też czas wysuszenia, klimatyzacji, co w połączeniu z promieniami UV prowadzi do utraty jędrności, przyspieszenia starzenia, odwodnienia i podrażnienia. Opalenizna to nic innego jak reakcja obronna organizmu na działanie promieni słonecznych. Skóra aż czerwieni się ze złości, że tak ją traktujemy. Po wakacjach warto więc unormować i przywrócić jej prawidłowe funkcjonowanie, poprzez odbudowę naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Pomogą w tym kosmetyki nawilżające i odżywcze, a równomierny koloryt przywrócimy za pomocą peelingów, koncentratów czy serum, jednocześnie wzmacniając i przygotowując skórę na nadejście mrozów.

Jesień to idealny moment na regenerację, czyli stosowanie skoncentrowanych serum i maseczek. To idealna pora na zabiegi złuszczające, peelingi oraz kuracje wzmacniające naczynia krwionośne. Słabe naczynka to problem bardzo wielu osób, więc nawet gdy nie zauważamy na skórze widocznych „pajączków”, powinniśmy chociaż raz w roku zrobić 2 – 3 miesięczną kurację wzmacniającą nasze naczynka np. poprzez używanie kremów i serum przeznaczonych do pielęgnacji skóry naczyniowej.

W składzie „jesiennych” kosmetyków warto zwrócić uwagę na lipidy odbudowujące naturalny płaszcz ochronny skóry. Są to np. oleje (sojowy, avocado, z ogórecznika, migdałowy, jojoba), ceramidy, masło shea, woski, kwas hialuronowy i jego pochodne. Natomiast skórze zaczerwienionej pomoże arnika, kasztanowiec, bluszcz czy perełkowiec japoński. Są to rośliny bogate w związki wzmacniające i uszczelniające osłabione ściany naczyń krwionośnych.

O każdej porze roku należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem. Szkodliwe promienie UV to podstępny przeciwnik, bo uszkadzają komórki skóry wpływając między innymi na szybsze starzenie.

Wspomniane składniki znajdziesz między innymi w kosmetykach tołpa®.

 

Materiały prasowe

 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top