You are here
Home > Uroda > Wiosenna ochrona wrażliwej skóry

Wiosenna ochrona wrażliwej skóry

Wiosenne słońce, choć mniej intensywne niż latem, wcale nie jest bezpieczniejsze dla naszej skóry. W tym okresie powinniśmy pamiętać o codziennym stosowaniu kremów z filtrami na nieosłonięte części ciała – zwłaszcza jeśli skóra jest wrażliwa. SPF 15 to absolutne minimum.

Wiosenna ochrona wrażliwej skórySzczególną uwagę do ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym powinny przywiązywać osoby o skórze delikatnej, wrażliwej, narażonej na powstawanie przebarwień. Słońce sprzyja pojawianiu niechcianych plamek na skórze, dlatego dobrze jest zabezpieczać ją odpowiednimi preparatami. Przed wyjściem z domu warto posmarować ją kremem na dzień zapobiegającym powstawaniu przebarwień z serii White&Beauty marki Floslek Pharma z filtrem SPF 20. Kosmetyk może być stosowany na twarz, dekolt i inne części ciała narażone na bezpośrednią ekspozycję słoneczną (np. na dłonie). Regularnie stosowany zmniejsza podatność skóry na miejscowe powstawanie przebarwień posłonecznych (piegi, plamy), a także innych np. plam starczych związanych z wiekiem, plam wątrobowych. Krem ma właściwości zapobiegające lub spowalniające powstawanie zmian barwnikowych, ale również doskonałe działanie pielęgnujące. Delikatnie zmiękcza naskórek, zmniejsza jego szorstkość i wygładza go. Poprawia nawilżenie i natłuszczenie. Może być stosowany pod makijaż.

Udostępnij lub polub post:

2 thoughts on “Wiosenna ochrona wrażliwej skóry

  1. Najwyzszy czas kupic taki krem ochronny. Dostalam go do testow w akcji flosleka nt. dekalogu zdrowej skory i jest ok. Dosc gesty i bialy, jak wiekszosc tego typu

Dodaj komentarz

Top