You are here
Home > Uroda > Zrób się na bóstwo – postaw na przedłużane włosy!

Zrób się na bóstwo – postaw na przedłużane włosy!

Za daleką wodą trend ten jest powszechnie znany od lat. Jednak i u nas przedłużanie włosów zyskuje sobie coraz więcej fanów. Z czego to wynika i z czym w ogóle się to je? Sprawdźmy!

Zapewne nikogo nie zdziwi wiadomość, że większość gwiazd wielkiego ekranu korzysta z pomocy fryzjerów i stylistów, by móc później zachwycać wszystkich na czerwonym dywanie swoimi długimi i pełnymi blasku włosami. Aktorki notabene wcale nie zamierzają kryć się przed dziennikarzami i fanami z tym, gdyż, powiedzmy sobie szczerze, nie ma w tym niczego wstydliwego. Każdy z nas ma prawo wyglądać tak, jak sobie wymarzy, czemu więc mamy nie skorzystać z dóbr, które oferuje nam świat.

Od setek lat kobiety robiły wszystko, by mieć piękne długie włosy. W średniowieczu, renesansie czy Oświeceniu za symbol piękna uchodziła kobieta posiadająca bujne włosy. Krótkie fryzury weszły na salony dopiero w latach dwudziestych XX wieku i były one raczej formą protestu, niż marzeniem wielu kobiet. Wystarczy dziś rozejrzeć się po ulicy, by stwierdzić, że to jednak długie włosy cieszą się większą popularnością wśród płci pięknej niż średnie czy krótkie. Wcześniej, żeby osiągnąć taki efekt, trzeba było czekać wiele lat, nasze prababki nie lada musiały się namęczyć, by olśniewać później znajomych długim warkoczem, jakim zachwyciła wszystkich Izabella Scorupco, odgrywająca rolę Heleny Kurcewiczównej w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”. Dziś możemy spełnić swoje marzenie w zaledwie cztery godziny – to niesamowite.

Do przedłużania włosów wykorzystuje się włosy europejskie albo azjatyckie, które wcześniej poddaje się wielu skomplikowany zabiegom, w tym mycia, odżywiania czy też farbowania. Włosy europejskie są bardziej miękkie w dotyku oraz błyszczące, ale niestety także i szybciej ulegają zniszczeniu – z tego też powodu wybierając tę opcję otrzymamy włosy o długości do 40cm. Jeżeli więc ktoś marzy o znacznie dłuższych włosach, które ponadto będą łatwiejsze w pielęgnacji, poleca mu się włosy z Azji – są one twardsze i bardziej wytrzymałe na szkodliwe czynniki ze środowiska zewnętrznego – uzyskany efekt to włosy o długości do nawet 55cm.

Przed zabiegiem warto umówić się na konsultację, by dobrać odpowiedni kolor włosów, bądź ewentualnie zastanowić się nad właściwą koloryzacją. Samo doczepianie włosów trwa zwykle około czterech godzin, jest ono bezbolesne i bezstresowe. Włosów doczepionych nie da się odróżnić od własnych gołym okiem– tak że możliwe jest nawet układanie włosów w tzw. wysoki kucyk. Można także je spokojnie farbować czy stylizować – tylko że wówczas trzeba wziąć pod uwagę to, że doczepione włosy szybciej ulegną zniszczeniu. „Do pielęgnacji włosów przedłużanych – jak zauważa Izabela Szymczak z Kliniki Hair LAB – powinno stosować się kosmetyki oparte szczególnie na jedwabiu, który mocno odżywia włosy. W tym momencie warto pamiętać o stosowaniu odżywek i innych kosmetyków nawilżających. Jednak – nie wolno nakładać kosmetyków bezpośrednio na łączenia, by się nie zaczęły obluzowywać.”

Długie włosy są marzeniem wielu kobiet, teraz to marzenie może stać się rzeczywistością. Nie będziesz już musiała czekać długich miesięcy, by osiągnąć upragniony efekt – wystarczy, że zapiszesz się do salonu i już po czterech godzinach powitasz świat z nową fryzurą.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top