You are here
Home > Zdrowie > Chudnij z głową!

Chudnij z głową!

Wyobrażenie o pięknej sylwetce uległo ostatnio diametralnej zmianie. Wizerunek mocno wychudzonej modelki o dziecięcym rozmiarze 32 stał się celem milionów kobiet na całym świecie, które z zapałem stosują kolejne diety i mordercze zestawy ćwiczeń. W efekcie co prawda chwilowo tracą one zbędne kilogramy, ale waga i tak szybko wraca wskutek efektu jo-jo. Przede wszystkim jednak poddają swoje ciało ciężkiej próbie i narażają się na niebezpieczeństwo wielu chorób, m.in. anemii i anoreksji. Lekarze ostrzegają, że obsesyjne liczenie kalorii i ciągłe wahania wagi są  nawet groźniejsze dla ustroju niż otyłość. Oczywiście, zgrabna figura dodaje nam uroku, lecz istnieją dużo mądrzejsze sposoby dbania o atrakcyjny wygląd. Należy chudnąć z głową, tak aby zachować zdrowie i witalność organizmu.

Stop głodówkom!
Każda zwolenniczka zdrowego odchudzania powinna pamiętać, że radykalna głodówka jest jej największym wrogiem. Konsekwencje całkowitego wyeliminowania posiłków mogą być zgubne -w krótkim czasie czujemy się wyczerpane, osłabione i sfrustrowane. Organizm potrzebuje przecież odpowiedniej dawki energii, aby poprawnie funkcjonować. Rezygnacja z jedzenia jest też zwyczajnie trudna do zrealizowania. Często w przypływie wilczego apatytu i tak sięgamy do lodówki i pochłaniamy wtedy wszystkie zakazane produkty -ciastka, torty czy tłuste mięsa. Zdecydowanie lepiej jest zadbać o zbilansowaną, choć niskokaloryczną dietę i jeść regularnie pięć niewielkich potraw, które zdaniem naukowców są mniej tuczące niż trzy obfite dania. Ponadto, istotna jest różnorodność, eksperymentuj więc w kuchni, wypróbuj aromatyczne, ziołowe przyprawy i wiosenne nowalijki. Elementarną regułą zdrowego odżywiania jest dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, wprowadź więc do swojego jadłospisu produkty bogate w węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy i minerały. Przykładowo, przetwory mleczne są doskonałym źródłem wapnia, zaś mięso -żelaza, biorącego udział m.in. w syntezie krwinek czerwonych. Ryby zaś zawierają kwasy tłuszczowe omega 3, które mają właściwości przeciwzapalne i wspomagają układ immunologiczny. Staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami, jeśli jednak towarzyszy Ci uczucie głodu, wybieraj produkty bogate w błonnik (np. otręby, chleb razowy, warzywa, owoce), które zapewnią Ci wrażenie sytości. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej, która przyśpiesza przemianę materii, ogranicz natomiast soki owocowe, które zawierają fruktozę. 
    
Niech żyje sport!
Codzienna porcja ruchu nie tylko sprawia, że czujemy się lekkie, wiotkie i szczęśliwsze, ale też wspomaga spalanie tłuszczu i zapobiega tworzeniu się cellulitu i rozstępów.  Jeśli chcesz wyglądać kwitnąco, koniecznie uzupełnij swoją dietę o wysiłek fizyczny. Do wyboru jest wiele różnorodnych  aktywności, dostosowanych do Twoich potrzeb, preferencji i stylu życia. Jeśli jesteś typem introwertycznym, prawdopodobnie polubisz bieganie lub fitness, jeśli zaś cenisz kontakt z ludźmi –rozważ taniec, aerobik lub capoeirę. Istnieje nawet alternatywa dla pań, które dużo pracują i nie mają czasu na zajęcia ruchowe, lub zwyczajnie przerażają je długie godziny w siłowni.
-Platforma wibracyjna dostarcza kompleksowego zabiegu fitness -w krótkim czasie i bez zbędnego wysiłku. 15 min na platformie wibracyjnej odpowiada 1,5 godzinnemu treningowi w siłowni i zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz poprawę elastyczności mięśni. Ponadto ewidentnie wpływa na poprawę kondycji fizycznej, wyglądu i samopoczucia -mówi Marcin Pluta, ekspert z firmy Pro-Wellness.

Połączenie racjonalnej diety i umiejętnie dobranego zestawu ćwiczeń z pewnością sprawi, że szybko osiągniesz efektowną figurę. Aby uniknąć pułapek odchudzania pamiętaj jednak, że taka kuracja ma służyć przede wszystkim Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Zaakceptuj drobne niedoskonałości i podchodź do swojej sylwetki z dystansem -zadbane kobiece krągłości wyglądają zdecydowanie bardziej atrakcyjnie niż okalane cienką warstwą skóry kości.  

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top