You are here
Home > News > Co dwie minuty umiera jedna kobieta, robiąc najbardziej naturalną rzecz na świecie

Co dwie minuty umiera jedna kobieta, robiąc najbardziej naturalną rzecz na świecie

„Co dwie minuty na świecie umiera jedna kobieta, robiąc najbardziej naturalną rzecz – rodząc” – tak informuje nas kampania organizacji non-profit Every Mother Counts.

Życie Supermodelki Christy Turlington było narażone z powodu komplikacji podczas porodu. Po swoich ciężkich przeżyciach założyła organizację Every Mother Counts, której celem jest wspieranie kobiet z każdego kraju, które są narażone na śmierć podczas ciąży lub jej rozwiązania.

Oto jeden z filmów organizacji:

W 2012 roku, organizacja wyszła z dość oryginalną i mocno kontrowersyjną inicjatywą: bojkotem Dnia Matki. W projekt zaangażowały się między innymi aktorki Debra Messing oraz Jennfier Connely. Bojkot święta miał polegać na nieodpowiadaniu na życzenia swoich dzieci, a nawet nieodbieraniu od nich telefonów. Miało to na celu zwrócenie uwagi bliskich na problem wysokiej śmiertelności kobiet podczas ciąży. Stworzono także specjalną aplikację, przez którą mamy mogły poinformować swoje dzieci, że w tym roku nie świętują swojego dnia, a zamiast prezentu proszą o przekazanie pieniędzy na konto fundacji Every Mother Counts.

Autorzy kampanii „No Mothers Day” wykazali się pomysłowością, aczkolwiek o ile pomysł zrezygnowania z prezentów na rzecz dotacji internauci uznali za świetny pomysł, tak nieodbieranie telefonów od swoich dzieci już niekoniecznie. O ile zostały wychowane na wrażliwych i inteligentnych ludzi, to może wystarczy sama szczera rozmowa z nimi?

Jak Ty możesz pomóc Every Mother Counts?

Z organizacją EMC współpracuje firma TOMS. W jaki sposób? Wraz z każdą zakupioną parą butów, marka przeznaczy 5 euro na organizację stworzoną przez Christy Turlington Burns. Dokonując zakupów, możesz przyczynić się do tego, aby ciąża oraz poród były bezpieczne dla każdej matki na całym świecie.

TOMS dla Every Mother Counts

 

Opracowano na podstawie materiałów prasowych

Zdjęcie główne: instagram.com/cturlington

 

 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top