You are here
Home > Zdrowie > Jak nie dać się zimie i przetrwać jej ostatnie podrygi.

Jak nie dać się zimie i przetrwać jej ostatnie podrygi.

Po ostrym ataku zimy na początku miesiąca przyszła odwilż, ale synoptycy ostrzegają, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Zmęczeni mrozami i szaroburym krajobrazem za oknem wypatrujemy oznak wiosny. Proponujemy uzbroić się jeszcze na kilka tygodni w cierpliwość i podpowiadamy jak miło spędzić ostatnie, zimowe weekendy.

Aktywność

Jak nie dać się zimie i przetrwać jej ostatnie podrygi.Czas wybudzić organizm z zimowego letargu, to dobry moment na dynamiczne, szybkie spacery które będą dobrym wstępem do wiosennej jazdy na rowerze czy joggingu.

Dieta

Rozgrzewające i gęste zupy  świetnie wpłyną na samopoczucie i szybko zaspokoją uczucie głodu. Warto zadbać o to aby ich konsystencja była wynikiem dużej ilości  warzyw i wartościowych dodatków np. kiszonej kapusty, a nie śmietany.
Stopniowo powinniśmy odchodzić od podjadania słodyczy i nie zdrowych przekąsek. Zastąpmy je bakaliami, które dodadzą  energii i pobudzą do działania.

Porządki przed wiosną

Aby pierwszych wiosennych dni nie spędzać na czyszczeniu domowych kątów, podejdźmy  do tego zadania z planem działania. Już teraz zróbmy  porządek w szafach i pozbądźmy się starych, niepotrzebnych ubrań. Warto zerknąć na sklepowe półki i popatrzeć na nowości, które pomogą w sprzątaniu. Odpowiednio wyposażeni i uzbrojeni w najnowszy sprzęt np. mop rotacyjny od Jana Niezbędnego który można odwirować lekkim przyciśnięciem pedału czy super czyszczące płyny z cząsteczkami srebra  (np. Abra)  przeprowadzimy porządki szybciej i skuteczniej niż do tej pory, a kiedy przyjdą wiosenne dni – weekendy spędzimy z czystym sumieniem i mieszkaniem na łonie natury, delektując się długo wyczekiwanym słońcem.

Przyjemne, zimowe wieczory

Czy naprawdę ich nie lubimy? Książka, dobry film kiedy za oknem ciemno i zimno. Mają swój urok  i są świetną okazją do wypoczynku. Jeśli dodamy do tego pyszną rozgrzewającą herbatę, a ze sklepowej półki ściągniemy nowość: Rum Galeon  i dodamy odrobinę do gorącego naparu – okaże się, że urok zimy jest niepowtarzalny.  To pora roku którą warto oswoić  i polubić . Jej ostatnie tygodnie mogą stanowić świetny wstęp do wiosny.

Udostępnij lub polub post:

One thought on “Jak nie dać się zimie i przetrwać jej ostatnie podrygi.

  1. Aby po powrocie słonka cieszyć się blaskiem włosów najlepiej już teraz sięgnąć po Ha-Pantoten Optimum. Suplement diety zapewniający wszystkie minerały i witaminy niezbędne do prawidłowej budowy włosów, a które często ze względu na ubogie zróżnicowanie zimowej diety są pomijane. Ha-Pantoten posiada obecnie najbogatszy skład a przez co jest jednym z najpopularniejszych preparatów, dzięki czemu dostępny jest praktycznie w każdej aptece.

Dodaj komentarz

Top