You are here
Home > Zdrowie > Jak zadbać o dobre samopoczucie swojego partnera?

Jak zadbać o dobre samopoczucie swojego partnera?

Praca do późnych godzin nocnych, niezdrowy tryb życia i brak czasu na wspólny odpoczynek mogą mieć destruktywny wpływ na związek. Nie zawsze potrafimy pomóc swojemu partnerowi, tym bardziej jeśli mamy świadomość, że mężczyźni radzą sobie ze stresem zupełnie inaczej niż kobiety. W jak  sposób zniwelować napięcie u partnera  i  odzyskać radość ze związku?

Jak zadbać o dobre samopoczucie swojego partnera?Badania Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy donoszą, że jesteśmy w czołówce państw UE pod względem doświadczania negatywnych skutków zdrowotnych z powodu warunków pracy.  Jedynie niewielka liczba mężczyzn jest świadoma tego, że stresujący tryb życia, jaki prowadzą wpływa niekorzystnie nie tylko na ich życie intymne, lecz także na sprawy zawodowe i relacje rodzinne.

W przeciwieństwie do kobiet, które radzą sobie ze stresem poprzez „wyrzucenie z siebie” negatywnych emocji, mężczyźni zamykają się w swojej jaskini, opisanej w bestsellerze Johna Gray’a Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus i próbują samotnie uporać się z problemem. Niestety, długotrwała nerwowa mobilizacja zachęca ich do sięgania po destrukcyjne dla zdrowia używki takie jak alkohol, kawa i papierosy, pogarsza samopoczucie i zmniejsza poczucie wartości. Każda kobieta wie jednak, że zwracanie uwagi lub wyrażenie gotowości do rozmowy na temat stresów partnera może przynieść odwrotne skutki. Mężczyźni nie lubią bowiem dzielić się swoimi problemami, bo uważają to za oznakę słabości.

Zbyt duże wymagania stawiane przed sobą i innymi to według psychologów główny czynnik, który stanowi największy męski problem. Trzymanie złych emocji wewnątrz to typowa męska postawa, która przekłada się negatywnie na samopoczucie psychiczne, kondycję zdrowotną i relacje rodzinne, szczególnie u osób między 25 a 40 rokiem życia. Coraz więcej mężczyzn zmaga się także z problemami z potencją. Kłopoty te dotyczą 1,25 mln przedstawicieli płci męskiej naszej populacji i wbrew powszechnie panującym poglądom dotyczą coraz młodszej grupy aktywnej zawodowo.

By zniwelować wpływ negatywnych stresorów powstał wyjątkowy męski serwis www.wyzwolbyka.pl – miejsce, które za cel stawia sobie dostarczenie pozytywnych emocji, wartościowych informacji oraz ekstremalnych doznań sportowych. Utrzymanie tak zwanego life balansu, czyli życiowej równowagi między pracą a życiem jest dla współczesnego człowieka prawdziwym wyzwaniem. Mężczyzna najlepiej pozbywa się stresu podczas wysiłku fizycznego, wyzwalającego pozytywne emocje, dlatego warto zachęcać swoją połówkę do regularnej aktywności fizycznej.

Twórcy serwisu w pierwszym etapie postawili sobie za cel dostarczenie działań o charakterze rozrywkowym. W planach rozwoju jest natomiast stałe dodawanie nowych funkcjonalności, które pozwolą mężczyznom nauczyć się „Wyzwolić byka” – znaleźć chwilę czasu dla siebie, nauczą radzić sobie z trudniejszymi momentami w pracy, organizować czas w sposób efektywny. Ofertę portalu rozszerzą więc szkolenia, treningi kształcące w zakresie zarządzania stresem i czasem, rozwoju osobistego.

Choć akcja „Wyzwól Byka” dopiero raczkuje, jej autorzy stawiają przed sobą ambitne cele. Wysiłek fizyczny, zachęcanie do relaksu i rozmowy w męskim gronie mają przyczynić się do zniwelowania napięcia w sposób sprawiający przyjemność i dostarczający pozytywnych emocji. Jeśli Twój mężczyzna jest zestresowany poleć mu wizytę w męskiej strefie i zachęć go do walki o ekstremalne nagrody. Pamiętaj, że codzienna porcja relaksu przełoży się na jego samopoczucie w pracy i w domu i skorzystacie na Tym oboje.

W ramach akcji ruszył również Fan Page „Wyzwól byka” na Facebooku, gdzie prowadzony jest męski konkurs dla fanów akcji, w którym do wygrania są męskie nagrody m.in. jazda Lamborghini, lot szybowcem, kurs pilotażu, czy ekstremalne doświadczenie strzeleckie. Z kolei ma stronie www.wyzwolbyka.pl na Uczestników konkursu czeka wycieczka w dowolnie wybrane przez siebie miejsce na świecie.   

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top