You are here
Home > Zdrowie > Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!

Początek jesieni to dobry czas na walkę z uciążliwym cellulitem. Podczas letniego wypoczynku nasze ciało narażone było na działanie wysokiej temperatury, co mogło przyczynić się do odwodnienia naskórka i pojawienia się nierówności na skórze.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!Charakterystyczne pofałdowania na udach, biodrach oraz pośladkach, to wynik nieprawidłowego rozmieszczenia w tkance podskórnej tłuszczu, wody oraz produktów przemiany materii. Cellulit jest nie tylko defektem kosmetycznym. W zaawansowanym stadium może doprowadzić do ucisku naczyń krwionośnych i obrzęku tkanek. Przyczyn tzw. pomarańczowej skórki jest wiele – niewłaściwe odżywianie, mało aktywny tryb życia, a także zmiany hormonalne.

Dieta podstawą profilaktyki

Jadłospis bogaty w tłuszcze, cukry oraz sole zaburza prawidłowe funkcjonowanie procesów metabolicznych i przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie. Zadaniem diety antycellulitowej jest pobudzenie procesu przemiany materii i wspomaganie procesu spalania tłuszczy. Podstawą tego typu kuracji powinny być warzywa i owoce, szczególnie te bogate w witaminę C, która odpowiada za odtwarzanie włókien kolagenu, pozytywnie wpływając na wygląd skóry. Ważne jest także przyjmowanie dużej ilości płynów. Wybierajmy wodę mineralną, zieloną herbatę i napary z ziół. Woda nawilża komórki i pomaga wypłukać toksyny z organizmu. Nieodzownym elementem walki z cellulitem powinna być aktywność fizyczna. Jazda na rowerze, pływanie czy ćwiczenia  fitness pomogą utrzymać efekty diety i dodatkowo ujędrnią ciało. Pozbycie się niechcianej dolegliwości na skórze wymaga czasu i determinacji. A jak w szybszy sposób pożegnać cellulit?

Efektywnie i nieinwazyjnie

Skutecznym rozwiązaniem są innowacyjne metody, z wykorzystaniem technologii laserowych, które umożliwiają pobudzenie naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. – W tym celu przeprowadzany jest bezinwazyjny zabieg VelaShape, łączący cztery źródła energii: podczerwień, prąd RF, podciśnienie i masaż mechaniczny. Cały proces polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej do odpowiednio wysokiej temperatury przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa. Dzięki czemu dochodzi do przyśpieszenia procesu metabolizmu i uelastycznienia skóry, co oznacza likwidację niechcianej skórki pomarańczowej – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w innowacyjnych technikach medycznych. W efekcie nie tylko pozbędziemy się cellulitu, ale również wyszczuplimy i wymodelujemy ciało. Widoczne efekty uzyskamy uzyskuje się już po dwóch powtórzeniach. Co ważne, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.   

W trakcie chłodnych miesięcy, cellulit możemy ukryć pod warstwą ubrań. Czy w takim razie nie musimy się teraz nim przejmować? Wręcz przeciwnie. Związane z tym okresem mniejsza aktywność fizyczna i dieta wysokokaloryczna, prowadzą do pogłębienia uciążliwego problemu. Nie odkładajmy zatem walki z cellulitem na później.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top