You are here
Home > Zdrowie > Pijesz świeże soki? 6 porad od dietetyka, jak robić to właściwie

Pijesz świeże soki? 6 porad od dietetyka, jak robić to właściwie

Włączenie tych bomb witaminowych do swojej diety poprawia zarówno zdrowie, jak i urodę. Ze swoją wiedzą na temat świeżych soków podzieliła się z nami Anna Czyż, dietetyk pracujący dla marki Witmar.

  1. Pamiętaj, aby świeże soki wypijać zawsze w ciągu jednego dnia. Zadbaj, aby miały jak najkrótszy kontakt ze światłem i tlenem, są to bowiem czynniki, które negatywnie wpływają na wchłanianie się zawartych w sokach witamin.
  2. Po wypiciu soku z marchwi lepiej nie jeść otrębów lub produktów, które powstały z dużych ilości mąki razowej oraz przetworzonych produktów mięsnych, ponieważ utrudniają one przyswajanie witaminy A.
  3. Z myślą o odchudzaniu warto pić świeży sok jabłkowy, łącząc go ze świeżymi warzywami oraz wodą, pitą często i w niewielkich ilościach oraz naparem z pokrzywy. Tego rodzaju dieta jest szczególnie zalecana na początku odchudzania, ponieważ bardzo dobrze wspomaga usuwanie toksyn i obrzęków oraz przyspiesza przemianę materii.świeże soki
  4. Świeży sok z marchwi powinno się łączyć z tłuszczami roślinnymi i zwierzęcymi -olejami, orzechami i tłustymi rybami – oraz produktami bogatymi w cynk – naturalne kakao, wołowina, wątróbka, orzechy, jajka, produkty zbożowe z pełnego ziarna. W ten sposób witamy właściwie się rozpuszczą i będą łatwo przyswajalne dla naszego organizmu. Unikajmy za to dań mocno przysmażonych na grillu, związki, które wytwarzają się podczas takiego przygotowywania posiłków (widoczne pod postacią czarnej skórki), pogarszają przyswajalność witaminy A. Ponadto są przecież rakotwórcze.
  5. Sok jabłkowy warto podawać razem ze świeżymi owocami i warzywami, olejami roślinnymi, orzechami i nasionami. Takie zestawienie to przede wszystkim oczyszczająca kuracja dla skóry. Pomaga ją nawilżyć i nawodnić, zlikwidować obrzmienia, przyspieszyć gojenie oraz poprawić koloryt.
  6. Amatorzy świeżego soku z jabłek z granatem powinni zaś dodawać do jadłospisu więcej produktów bogatych w witaminę E (pestki dyni, słonecznika, oleje z tych nasion), witaminę A (marchew, morele, jarmuż, dynia, wątróbka) oraz cynk (kakao, wołowina, orzechy). Wówczas zapewnią swojemu organizmowi wszystkie potrzebne mikroelementy.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top