You are here
Home > Zdrowie > Trenuj swoje ciało i… motywację!

Trenuj swoje ciało i… motywację!

Koniec urlopów, początek szkoły, deszczowa pogoda, spadające liście – zjawisk, które demotywują nas wraz z nastaniem jesieni jest nadzwyczaj dużo. Nasz organizm napełniony wakacyjną energią często nie może się odnaleźć w nowej, jesiennej rzeczywistości. Warto jednak wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby na to, aby w zdrowy sposób poprawić naszą formę, utrzymując przy tym wysoki poziom motywacji do działania.

Trenuj swoje ciało i… motywację!Powrót do pracy czy szkoły sprawia, że najchętniej wspominamy czas wakacji, kiedy jedynym obowiązkiem było odespanie całego minionego roku. Wielu z nas, aby nie popaść w rutynę, postanawia szukać alternatyw dla czasu wolnego, jaki pozostaje nam po pracy. Może to być na przykład wykupienie wymarzonego kursu językowego albo pójście na ćwiczenia jogi. Większość jednak decyduje się na podniesienie swojej aktywności fizycznej poprzez bieganie, pływanie, jazdę rowerem albo zapisanie się na siłownię.

Miłe trudnego początki?

Mogłoby się wydawać, że podjęcie decyzji o poprawieniu swojego samopoczucia poprzez sport jest łatwe. Faktycznie – postanowienie przychodzi szybko, jednak problemy zaczynają się rodzić z czasem. – Bardzo często jest tak, że z wielkim entuzjazmem zapisujemy się na kurs albo kupujemy karnet na siłownię, przepełnieni chęcią do działania pojawiamy się na kilku pierwszych zajęciach, po czym znajdując różne wymówki unikamy pojawiania się na kolejnych ćwiczeniach – mówi Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR poznańskiego klubu fitness Fabryka Formy. Ostatecznie traci na tym nasza kondycja, ambicja i… nasze finanse. Mając świadomość własnych słabości powinniśmy więc znaleźć dobrą motywację do działania. Co jednak, jeśli chęć posiadania wysportowanego ciała albo poprawienie krążenia w organizmie nie jest wystarczającym dopingiem? – W takich sytuacjach z pomocą przychodzi trener osobisty. Trening personalny jest bardzo indywidualnym podejściem do klubowicza, ponieważ ćwiczenia dopasowane są w sposób optymalny do możliwości i do stylu życia osoby zainteresowanej poprawą swojej kondycji – wyjaśnia Alicja Liczba z klubu fitness Fabryka Formy. – Poza tym sami naprawdę nie jesteśmy w stanie zmotywować się tak, jak potrafi uczynić to trener, a motywacja jest tu jedną z najistotniejszych kwestii – dodaje. Ważne jest to, że zajęcia z trenerem mogą być dopasowane do naszego codziennego grafiku zajęć. Możemy tym samym elastycznie ustalić daty treningów do naszej pracy, zajęć dodatkowych i innych zobowiązań, dzięki czemu wyeliminujemy jedną z potencjalnych wymówek – brak czasu.

Indywidualnie, czyli efektywnie

Jak trenować? Ile razy dziennie? Z jaką dietą? Odpowiedzi na te pytania można co prawda bez problemu odnaleźć w internecie, jednak tysiące porad na forach czy blogach mogą stworzyć w głowie totalny chaos i obraz celu niemożliwego do osiągnięcia. Co istotne, nie muszą one wcale przynosić jakiegokolwiek efektu, a w najgorszym razie mogą nam wręcz zaszkodzić. Dlatego również w takiej sytuacji wyjątkowo pomocny okazuje się kontakt z trenerem osobistym. – Bezpośredni kontakt z profesjonalnym instruktorem jest szczególnie istotny, gdy nie mamy jeszcze większego doświadczenia z siłownią albo na przykład wtedy, gdy doskwiera nam kontuzja. Pojawiając się po raz pierwszy na sali fitness wystarczy wytłumaczyć trenerowi, że mamy problem z kręgosłupem lub kolanem. W odpowiedzi dowiemy się, jakie ćwiczenia warto wykonywać, a po które sprzęty lepiej jeszcze nie sięgać – mówi Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR poznańskiego klubu fitness Fabryka Formy. Podczas pracy z trenerem personalnym mamy zapewnione bezpieczeństwo i opiekę, ale też motywację i ogromne wsparcie emocjonalne. Dodatkowo osoba taka nie tylko przygotuje nam zestaw ćwiczeń do wykonywania na siłowni czy w domu. Bardzo często możemy skonsultować z nią wszelkie wątpliwości związane z dietą czy z suplementami wzmacniającymi nasz organizm podczas trwania treningu.

Każdy z nas jest inny, mamy zupełnie różne cele, również inny sposób motywowania jest w stanie przekonać nas do działania. Wszystko to jest szczególnie istotne podczas treningów fizycznych. Nie zawsze jesteśmy silni psychicznie w takim stopniu, aby poradzić sobie samodzielnie z pojawiającymi się trudnościami. W takich sytuacjach możemy jednak liczyć na profesjonalne wsparcie naszego osobistego trenera.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top