You are here
Home > Inspiracje > Ciekawostki > Gdzie Polki szukają porad zdrowotnych?

Gdzie Polki szukają porad zdrowotnych?

Ponad połowa (55%) Polek chciałaby otrzymywać informacje o metodach radzenia sobie z PMS od lekarza ginekologa – pokazuje badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Jestem kobietą. Znam siebie”, którego inicjatorem jest marka Aqua-Femin. Niemal co trzecia kobieta (31%) szuka takich podpowiedzi w Internecie, a co piąta (20%) w gazetach i czasopismach. Eksperci kampanii podpowiadają w jaki sposób znaleźć potrzebne informacje o PMS i o co należy zawsze pytać lekarza.

Skąd chciałaby Pani otrzymywać informacje dotyczące sposobów radzenia sobie z dolegliwościami występującymi w 2. fazie cyklu?

Gdzie Polki szukają porad zdrowotnych?

źródło: Ogólnopolskie badanie „Jestem kobietą. Znam siebie” przeprowadzone przez TNS OBOP w lutym 2012 r. na próbie 300 kobiet w wieku 20-49 lat. Badanie zrealizowane na  zlecenie marki Aqua-Femin.

2/3 kobiet w wieku 20-25 lat, tyle samo pań z wykształceniem wyższym oraz aż 75% mieszkanek największych miast (powyżej 500 tys.) częściej niż ogół wspominają, że informacje dotyczące drugiej fazy cyklu chciałyby otrzymywać od lekarza ginekologa.

W poszukiwaniu dobrej rady

W dzisiejszych czasach najłatwiej jest wpisać w wyszukiwarkę internetową swój problem zdrowotny i już w kilka sekund pojawiają się setki stron, na których możemy znaleźć odpowiedzi na nasze pytanie. Skąd zatem najlepiej czerpać informacje o problemach zdrowotnych? Poniżej prezentujemy kilka podpowiedzi.

szukaj informacji dla siebie. Spośród wielu informacji, jakie są dostępne w Internecie, trzeba nauczyć się wybierać te, które będą najbardziej dla nas przydatne. Wybieraj portale poradnikowe, dedykowane zdrowiu lub takie, gdzie można znaleźć informacje z danej dziedziny, np. o PMS. Warto korzystać z porad, w których wypowiadają się eksperci.

konsultuj porady z lekarzem. Jeśli znalazłaś podpowiedź w Internecie albo w gazecie, zapytaj lekarza czy w Twoim przypadku ten sposób postępowania będzie odpowiedni. Jeśli nie masz czasu na wizytę w gabinecie lekarskim, pamiętaj, że możesz wirtualnie porozmawiać ze specjalistą. Wysyłając mail na adres ekspert@znamsiebie.pl, możesz skonsultować swoje wątpliwości z ginekologiem i psychologiem. Po więcej informacji zajrzyj na www.znamsiebie.pl.

rozmawiaj z innymi. Cennym źródłem informacji mogą być także bliskie Ci osoby. Być może mama, siostra czy przyjaciółka miały podobny problem do Twojego i będą mogły podzielić się swoim doświadczeniem na temat PMS. Wspólne rozmowy i okazane sobie zaufanie sprawią, że zbliżycie się do siebie, a Wasza relacja stanie się głębsza.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top