You are here
Home > Inspiracje > Ciekawostki > Luksusowe dodatki pomagają dostać lepszą pracę?

Luksusowe dodatki pomagają dostać lepszą pracę?

Czy torebka od Prady, Louis Vuitton lub kostium od Chanel mogą zwiększyć szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy? Czy to możliwe, aby ubrania przesądziły o naszej karierze?

Według informacji opublikowanej w Harvard Business Review, osoba w ubraniach luksusowej marki ma większe szanse na angaż i jest lepiej postrzegana przez rekruterów.

„Badanie pokazało, że osoby, które ubierają się w znane marki mają większą szansę, żeby otrzymać wymarzoną pracę. Dodatkowo mają możliwość negocjowania wyższego wynagrodzenia w związku z tym, że luksusowe marki podkreślają to, iż już odniosły sukces i je na nie stać” – mówi newsrm.tv Marek Jurkiewicz, dyrektor zarządzający InfoPraca.pl.

Badanie udowodniło też, że metka luksusowej marki musi być widoczna i nie ważne na jakim jest ubraniu. W badaniu wykorzystano podobną odzież, lecz na części były znaki firmowe luksusowych firm, a na innych już tylko sieciowych. Efekt był dostrzegalny tylko w przypadku, gdy logo marki premium było widoczne. Badanie przeprowadzono w USA. Czy zasada działa także w Polsce?

„W moim odczuciu chodzi o to pierwsze wrażenie, czyli jak jesteśmy ubrani w zależności o jakie stanowisko się staramy, na jakim poziomie. Wtedy ważne jest, żeby ubrać się schludnie adekwatnie do sytuacji, stanowiska i branży. Ubiór i marki premium mogą być dwojako odebrane. Jako coś, co jest ponad miarę – w zależności od tego, na jakie stanowisko aplikujemy. Mogą być też odebrane pozytywnie. Pamiętajmy, aby starając się o pracę po prostu nie przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę  – dodaje Marek Jurkiewicz.

 

Materiały prasowe

 

 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top