You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Ciepłe mieszkanie jesienią

Ciepłe mieszkanie jesienią

Nie możemy pozwolić, by chłód jesieni dotarł do naszych mieszkań! Stylistki Westwing – Monika i Marta proponują kilka prostych rozwiązań, które sprawią, że każde mieszkanie nabierze wyjątkowego klimatu, pełnego ciepła i relaksu. Na miękkiej kanapie, z wełnianym pledem, dobrą książką i kubkiem gorącej czekolady odkryjemy wyjątkowy nastrój jesiennych wieczorów. Razem stwórzmy ciepły i przytulny dom, w 9 prostych krokach!

Ciepłe mieszkanie jesienią Monika Sobień, szef działu stylu Westwing

1. TKANINY MIĘKKIE JAK PUCH
Cienkie, zwiewne, lekkie i jasne tkaniny, które królowały w naszych domach latem, trzeba schować głęboko do komody. W zamian powinniśmy wybierać grubsze i bardziej mięsiste materiały. Ocieplą wnętrze nie tylko wizualnie – grube zasłony, kotary, poduszki, koce i pledy naprawdę chronią przed chłodnymi podmuchami wiatru.

2. DOTYK DROGOWSKAZEM
Miękkie i puszyste tkaniny, aż się proszą żeby ich dotknąć. To właśnie zmysł dotyku powinien być drogowskazem stylu. Wybierajmy materiały, które są ciepłe i miękkie – welury, wełny, aksamity, filc czy futerka. Omijajmy chłodne szyfony i jedwabie. Od razu wiadomo czy tkanina pasuje do jesieni.

3. ENERGIA ORANŻU
Jesień sama podpowiada nam paletę barw. Kolorów szukajmy w spadających liściach. Żółty, czerwony, rdzawy, zgniłozielony to piękne kolory złotej polskiej jesieni. Wykorzystajmy też choć odrobinę mocnego oranżu. To kolor sezonu! Pokochali go projektanci mody, a zaraz po nich styliści wnętrz. Pomarańczowy jest energetyczny, rozgrzeje chłodną jesień.

4. PLECIONE WARKOCZE
Nie tylko kolory, ale także sploty tworzą wzory na tkaninie. Pledy, koce, narzuty – mogą przypominać swetry dziergane przez nasze babcie i mamy. Warkocze, pojedyncze i podwójne, to najmodniejsze wzory tego sezonu.

Marta Suchodolska, redaktor prowadząca Magazynu Westwing

5. WNĘTRZARSKA SOCJOTECHNIKA
Zdradzę Wam najprostszy trik – pled położony na oparciu fotela lub kanapy już sam w sobie sprawi, że dookoła zrobi się cieplej. A z każdą dodatkową puchatą poduszką, dywanem lub narzutą robi się coraz goręcej.

6. CIEPŁO OGNIA
Moim drugim typem będzie najstarszy sposób na ogrzanie się w chłodne wieczory. Ci z nas, którzy mają w domu tradycyjny kominek mogą cieszyć się ciepłem prawdziwego ognia w chodne, jesienne wieczory. Wszyscy inni mogą rozważyć zakup biokominka. To bardzo proste w obsłudze urządzenie. Nie potrzebujemy instalacji, przewodów kominowych, ani wentylacyjnych. Wystarczy postawić kominek na ławie i … od razu robi się ciepło.

7. PODŁOGA ZAWSZE PRZYKRYTA
Na pewno warto pamiętać o praktycznych rozwiązaniach, które sprawią, że będzie nam rzeczywiście cieplej. Drewniana podłoga jest zawsze ciepła w dotyku, ale terakota lub kamienne płytki – nieprzyjemnie chłodne.  Nie jest niczym przyjemnym stanąć na nich bosą stopą w chłodny wieczór, lub poranek. Dlatego zapowiadamy wielki jesienny powrót dywanów. Niech przykryją wszystkie podłogi, a zwłaszcza te kamienne.

8. FILTR ŚWIATŁA
Naturalne, jesienne światło jest przytłumione i takie też powinno zapanować w naszych domach. Wieczorami nie korzystajmy z górnego oświetlania. Zamiast lamp sufitowych włączmy mniejsze – biurkowe, podłogowe i kinkiety. Koniecznie pamiętajmy o abażurach, które filtrują i zmiękczają światło.

9. DODATKI, KTÓRE BUDUJĄ NASTRÓJ
Ciepło to przede wszystkim odpowiednia atmosfera, a nic lepiej nie tworzy nastroju niż zapach i smak. Przytulny wystrój wnętrza, szarlotka z cynamonem, herbata z miodem czy gorąca czekolada i…. jesteśmy gotowe na jesień!
 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top