You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Marzenia o wielkim ogrodzie?

Marzenia o wielkim ogrodzie?

„Minimum przestrzeni, maksimum zieleni. Jak urządzić mały ogród.”

Nie ma chyba książki napisanej przez Brytyjczyka, która bardziej dopasowana byłaby do polskich realiów. Wielu Polaków posiada bowiem niewielkie skrawki ziemi czy tarasy, które aż się proszą o to, by stać się czarownymi ogródkami, w których pobyt będzie prawdziwą przyjemnością.

Wydaje się wam niemożliwe, aby na kilkunastu metrach kwadratowych ogrodu urządzić zaciszną świątynię dumania z wygodnym siedziskiem oraz mini-basenikiem pośrodku którego… płonąć będzie malutkie ognisko? Myślicie, że tylko trawa lub gres nadają się jako podłoże waszego ogrodu, tarasu czy balkonu? Nie wiecie, jak odgrodzić się fontanną od hałasu ulicy, żywopłotem od widoku z naprzeciwka lub baldachimem od ciekawskich sąsiadów mieszkających nad wami?

W takim razie ta książka zaskoczy was, zainspiruje i pokaże, że z najmniejszego kawałka przestrzeni można zrobić przytulne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, placyk zabaw dla dzieci czy też oazę intymnego wypoczynku wśród zieleni.

Angielski architekt krajobrazu i projektant Andy Sturgeon dzieli się z nami swoimi wieloletnimi doświadczeniami i najlepszymi pomysłami – jak na małej przestrzeni na świeżym powietrzu urządzić ogródek naprawdę piękny, a przy tym użyteczny. Mało kto wie lepiej niż on, jak wywołać wrażenie głębi i przestrzeni albo jakie kolory i rośliny dobrać dla uzyskania ciepłej tonacji.

Książka „Minimum przestrzeni, maksimum zieleni” to świetna propozycja dla posiadaczy małych ogrodów przy domkach jednorodzinnych, segmentach oraz mieszkaniach na parterze, a także dla działkowców. Również właściciele małych i dużych balkonów znajdą tu mnóstwo podpowiedzi, jak na małej przestrzeni wyczarować bajkowe oazy zieleni.

Każda ze 150 stron książki zawiera po kilka propozycji urządzenia ogrodu. Autor zgromadził kilkaset fotografii, na których zaprezentował wiele kompleksowych projektów oraz drobnych, zaskakujących i bardzo praktycznych pomysłów. Są wśród nich tradycyjne i nowatorskie rozwiązania w zakresie:

  • przemyślanego rozmieszczenia roślin,
  • nastrojowego oświetlenia,
  • kolorystyki i formy ścian oraz ogrodzeń,
  • różnorodnych podłóg i nawierzchni,
  • delikatnych zasłon i baldachimów,
  • donic na kwiaty, krzewy i drzewka,
  • wygodnych i dobrze dopasowanych mebli ogrodowych,
  • wykorzystania wody.

Nie tylko lektura tej książki jest przyjemnością, ale również wykorzystanie w praktyce zaproponowanych pomysłów da każdemu czytelnikowi mnóstwo satysfakcji. Przekonajmy się, że małe jest naprawdę piękne, jeżeli tylko o nie dbamy i z głową zaplanujemy.

Tytuł: „Minimum przestrzeni, maksimum zieleni. Jak urządzić mały ogród.”
Autor: Andy Sturgeon
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cena: 44,90 zł

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top