You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Moje okna są eko

Moje okna są eko

Drewniana stolarka okienna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób decydujących się na budowę domu energooszczędnego. Zastosowanie do produkcji ram z naturalnego materiału pozwala na znaczne obniżenie kosztów energii podczas ich eksploatacji. Drewniane okna Capital oraz Plus firmy Stolbud Włoszczowa, spełniają najwyższe normy związane z ekologicznym budownictwem, co przekłada się na ich energooszczędność oraz komfort użytkowania.

Wykorzystywanie surowców naturalnych, stało się trendem we współczesnym budownictwie. Drewno jako materiał ekologiczny zdobywa coraz szerszą rzeszę zwolenników wśród osób ceniących sobie walory estetyczne oraz użytkowe. Innowacyjne okna Capital oraz Plus z oferty włoszczowskiego producenta, to energooszczędne produkty, które łączą w sobie  naturalne piękno drewna z nowoczesną technologią.

Energooszczędne budowanie
Ciepły i przytulny dom zapewnia przyjemną atmosferę wszystkim jego mieszkańcom. Zastosowanie nowoczesnych okien drewnianych o wysokich parametrach izolacyjności  termicznej gwarantuje komfort i wygodę we wnętrzu przez cały rok. Okno Capital (Uw od 0,68 W/m2) i Plus (Uw od 1,1 W/m2) skutecznie izolują pomieszczenia przed letnim upałem, a także zapewniają niskie utraty ciepła podczas zimowych mrozów.
Dzięki odpowiedniej grubości skrzydła i ościeżnicy, nowoczesne Okno Capital spełnia najwyższe standardy użytkowe oraz techniczne. Jednoramowa, czterowarstwowa, stabilna konstrukcja ramy  wykonana jest z najlepszej jakości drewna dębowego, sosnowego lub meranti. Model okna Capital cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów także dzięki zastosowaniu w nim zestawów 3- szybowych, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjności termicznej (Ug=0,5 w/m2K). Stolbud Włoszczowa- jako pierwszy w Polsce producent stolarki otworowej został nagrodzony certyfikatem Instytutu Techniki Budowlanej CQ ITB dla energooszczędnego okna Capital.  Ponadto za innowacyjne i energooszczędne technologie w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej oraz rozwiązania przyjazne przyrodzie i człowiekowi  firma Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) przyznano certyfikat Zielona Marka.

Ekologiczna moda
Moda na energooszczędną stolarkę okienną panuje w Polsce od kilku lat. W budowie domów ekologicznych okna drewniane pełnią rolę izolatora. Drewno z natury jest słabym przewodnikiem ciepła, co w przypadku wykorzystania tego tworzywa do produkcji ram okiennych staje się jego ogromną zaletą. Okno Capital oraz Plus z oferty firmy Stolbud Włoszczowa oprócz zgodnych z nowoczesnym budownictwem parametrów wpływających na energooszczędność naszego domu, cechuje także elegancki wygląd.  Ze względu na ich wyjątkową estetykę możemy całkowicie zrezygnować z zasłon, a w rezultacie każdy promień słoneczny docierać będzie do wnętrza domu. Może to być wykorzystane przy odzyskiwaniu ciepła. Charakter okna z pewnością podkreśli odpowiednio dobrana barwa drewna. Szeroka paleta kolorów lazurowanych i RAL, pozwolą każdemu nabywcy dopasować odpowiedni dla siebie odcień ram okiennych.

Wykorzystanie do produkcji stolarki okiennej  tworzywa pochodzącego z natury, łączy w sobie ekologię i ekonomię, obrazując bardzo korzystny eko bilans, począwszy od ich produkcji, a kończywszy na utylizacji. Z ekologicznego punku widzenia okna drewniane Capital oraz Plus z oferty włoszczowskiego producenta, stanowią najlepszy wybór dla osoby, która przykłada wagę do energooszczędności, a co za tym idzie ochrony środowiska.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.
 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top