You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Opalarka Steinel HL1400 Grill – koniec kłopotów z rozpalaniem grilla

Opalarka Steinel HL1400 Grill – koniec kłopotów z rozpalaniem grilla

Długo wyczekiwany przez wiele osób sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami. Coraz cieplejsze i dłuższe dni oznaczają, że już niedługo będziemy mogli odświeżyć zakurzone przez zimę grille i ponownie cieszyć się ulubionymi potrawami, przyrządzonym w plenerze i w gronie rodziny. Dlatego też, zanim na dobre rozpoczniemy sezon, warto zaopatrzyć się w opalarkę Steinel HL1400, która pomoże nam szybko i bezproblemowo przygotować grilla do przyrządzania smacznych potraw.

Rozpalając grilla większość osób używa różnego rodzaju płynnych lub stałych rozpałek chemicznych. Niestety, te łatwopalne substancje mogą stać się bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy w pobliżu bawią się dzieci. Dodatkowo, ich użycie może niekorzystnie wpłynąć na aromat potraw, nadając im nieprzyjemny posmak. Dzięki opalarce Steinel HL1400 Grill unikniemy podobnych problemów.


Błyskawiczne rozpalanie

Opalarka HL1400 Grill firmy Steinel wytwarza strumień bardzo gorącego powietrza, bez wprowadzania dodatkowych substancji, dzięki czemu potrawy przyrządzone na tak rozpalonym grillu zachowują pełnię swojego smaku i aromatu. W odróżnieniu od wcześniejszych modeli, została ona wyposażona w specjalną dyszę, stworzoną specjalnie z myślą o entuzjastach letniego ucztowania pod gołym niebem. Długość dyszy pozwala doprowadzić ciepłe powietrze bezpośrednio pod węgle bez ryzyka poparzenia czy zniszczenia korpusu opalarki. Dzięki temu cała energia wytworzona przez to 1400 W urządzenie zostanie spożytkowana do rozpalenia węgli, a nie do podgrzania powietrza wokół nich. Opalarka Steinel HL1400 Grill posiada dwa tryby pracy, różniące się od siebie zarówno temperaturą, jak i ilością tłoczonego powietrza. W pierwszym przypadku powietrze o temperaturze 300 st. Celsjusza przepływa z prędkością 240 l/min. natomiast w trybie drugim jest to aż 500 st. Celsjusza i 450 l/min. Te parametry zapewnią nam doskonały efekt nawet w przypadku, kiedy rozpalamy grilla podczas wietrznej pogody. Co więcej, opalarka Steinel HL1400 Grill pomoże nam również w późniejszym oczyszczaniu rusztu. Dzięki wysokiej temperaturze i szybkości płynącego z niej powietrza, bez problemu usuniemy zarówno spalony tłuszcz, jak i resztki potraw, co oszczędzi nam żmudnego i uciążliwego szorowania każdego pręta osobno.

Nie tylko grill

Dodatkowym plusem opalaki Steinel HL1400 jest fakt, że w przeciwieństwie do grilla, koniec sezonu nie musi oznaczać dla niej końca przydatności. Jest ona bowiem w pełni wartościową opalarką, którą możemy wykorzystać w wielu sytuacjach. Znakomicie sprawdzi się zatem podczas remontu, kiedy to pomoże wysuszyć świeżo położony gips lub farbę. Można ją również wykorzystać do obkurczania rur termokurczliwych, formowania tworzyw sztucznych, usuwania uciążliwych naklejek czy starej farby, a nawet do dezynfekcji. Natomiast gdy przyjdą zimowe mrozy, opalarka Steinel HL1400 stanie się nieocenioną pomocą podczas rozmrażania rur czy błyskawicznego usuwania lodu. Jednak zanim zastanie nas zima, czeka nas wiele ciepłych wieczorów spędzonych w miłej atmosferze przy grillu. Jego rozpalenie na pewno ułatwi nam opalarka Steinel HL1400 Grill.

 

Steinel HL1400 Grill – dane techniczne
Moc    1400 Watt
Napięcie zasilania    230V (możliwe są napięcia specjalne)
Temperatury    stopień 1 = ok. 300 st. Celsjusza
stopień 2 = ok. 500 st. Celsjusza
Ilość powietrza    stopień 1 = ok. 240 l/min
stopień 2 = ok. 450 l/min
Wymiary (dł. x szer. x wys.)    230 x 75 x 195 mm
Ciężar    550 g

Opalarka Steinel HL1400 Grill, cena netto – 107 zł.
Producent: STEINEL
Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top