You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Samodzielne malowanie mieszkania – to prostsze niż myślisz!

Samodzielne malowanie mieszkania – to prostsze niż myślisz!

Raz na parę lat, każde mieszkanie czy dom potrzebują odświeżenia. Na ogół wiąże się to z malowaniem ścian – zajęciem, które dla wielu osób jest bardzo stresującym przeżyciem. Główne zastrzeżenia jakie mamy do tej formy renowacji ścian, są związane z dużą kłopotliwością, nieefektywnym rezultatem końcowym oraz ze sporym bałaganem jaki się z tym wiąże. Prawda jest jednak taka, iż po odpowiednim przygotowaniu oraz wyposażeniu się w pomocne sprzęty malowanie ścian będzie ciekawą rozrywką!

Przygotowania

Samodzielne malowanie mieszkania – to prostsze niż myślisz!Nawet z najlepszym sprzętem oraz z farbami doskonałej jakości, nie można zacząć malowania ścian bez odpowiedniego przygotowania. I tak, zanim rozpoczniemy przygodę z malowaniem, konieczne jest odpowiednia preparacja ścian. Powinny być one dokładnie oczyszczone, tak aby nie było na nich kurzu, łuszczącej się farby czy tapet. Jeżeli ściany mają pęknięcia lub rysy, konieczne jest ich wyrównanie lub zalepienie odpowiednią zaprawą.

Jak malować tak, aby się nie zmęczyć?

Malowanie ścian w całym mieszkaniu może być bardzo uciążliwe i nadwyrężające nasze mięśnie. Nieustanne zmaganie się z niewygodnymi wałkami, trzymanie rąk w górze, kłopotliwe odchylenie głowy itp. – wszystko to daje się nam szybko we znaki, przez co malowanie sprawia nam duży kłopot. Często pomagamy sobie wałkami na długiej rączce, jednak nie do końca jest to dobre rozwiązanie – równomierne rozprowadzanie farb takim sposobem jest bardzo nieefektywne. Jak więc usprawnić całe malowanie?

Idealne rozwiązanie – malowanie pod ciśnieniem!

Malowanie natryskowe – bo o nim mowa – możliwe jest dzięki specjalnemu pistoletowi Aven Paint, poprzez który sprężone powietrze wypycha farbę. Pistolet firmy Aven Group, jest bardzo praktyczny i ma szerokie zastosowanie – jego główną zaletą jest fakt, iż farba w niezwykle szybki i równomierny sposób spada na wymierzoną powierzchnię, malując ją równomiernie. Kropelki farby wypychane przez ciśnienie dokładnie pokrywają powierzchnię, dzięki czemu znacznie skraca się czas naszej pracy. Kolejnymi korzyściami jakie wynikają z malowania natryskowego, są: oszczędność farby oraz czystość. Pierwsza zaleta związana jest z tym, iż używając tradycyjnego wałka, bardzo duża ilość farby jest przez niego wchłaniania do wewnątrz, przez co nieustannie trzeba go od nowa namaczać. Stosując pistolet natryskowy Aven Paint, ten problem odchodzi w zapomnienie, a ilość farby jaką musimy użyć do pomalowania wszystkich ścian znacznie się zmniejsza. Podczas korzystania z pistoletu, farba jest nanoszona jednostajnym strumieniem, który nie pryska na boki – dzięki temu malując konkretny fragment ściany, nie musimy się obawiać, iż zachlapie ona podłogę czy sufit. Jest to sprawny sposób, aby w precyzyjny sposób szybko pomalować nawet duże powierzchnie.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top