You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Ściany życiem malowane

Ściany życiem malowane

W naszym życiu jest mnóstwo momentów, które warto zachować w pamięci na dłużej, jest na to kilka sprawdzonych sposobów, takich jak włożenie zdjęcia ze ślubu w ramkę i postawienie jej przy łóżku, ustawienie tła z ukochanym psem w telefonie. Najnowszym trendem jednak jest oklejenie takim „wspomnieniem” ściany w salonie, w pracy, a nawet w kuchni. Dawniej tego typu trend nazywaliśmy fototapetą i dziś kojarzy się trochę z komunistycznymi mieszkankami w bloku, gdzie na tle przyozdobionej rajską wyspą ściany stała meblościanka ze szklaną witrynką. Dzisiejsze okleiny tego typu są znacznie trwalsze, oryginalniejsze, wykonane z lepszego materiału i można zadrukować na nich prawie wszystko.

Pejzaż, abstrakcja, człowiek

Kochasz słonie lub zebry? Możesz spokojnie mieć je na swojej ścianie w kuchni, salonie czy łazience. Dziś coraz częściej ściany to nie tylko gładkie powierzchnie, ale przestrzeń dla wizerunku ludzkich ciał wprawionych w ruch, np. tańczących lub uprawiających sport, albo ich poszczególnych elementów, takich jak dłonie, oczy czy ciekawe twarze – choćby ludzi z różnych zakątków świata. We wnętrzach nowoczesnych, wykończonych betonem, metalem i szkłem, świetnie sprawdzą się okleiny z kolorowymi, wzorzystymi abstrakcjami. Pamiętajmy jednak, że aby prezentowały się dobrze, powinny mieć wokół siebie dużo wolnej przestrzeni.

Okleina może mieć na swojej powierzchni wszystko, nie ma tu żadnych granic poza naszą wyobraźnią! Co więcej, dziś ten produkt nie jest już wcale taki drogi, w firmie Vesstige zamówić go można za 150 zł za metr kwadratowy, więc w zależności od zmiany upodobania możemy taką okleinę szybko zmienić na nową. Należy pamiętać jednak, żeby w momencie wybierania wzoru okleina dobrze współgrała z dodatkami w naszym mieszkaniu, wtedy mamy gwarancję, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

Ściany życiem malowane

Manipulowanie przestrzenią i nastrojem

Oprócz wrażeń wizualnych okleina ze zdjęciem ma również ciekawą właściwość, może powiększyć optycznie pomieszczenie, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni wzór. Do takich zabiegów idealnie nadają się okleiny z panoramami miast zrobionymi w dzień lub w nocy czy zdjęcia pejzaży zrobione w perspektywie. Umieszczając na ścianie w sypialni sielski pejzaż polskiej wsi lub wody z rafą koralową, możemy szybciej odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Ciekawym i nowatorskim pomysłem jest wyklejenie takim kojącym pejzażem sufitu – wtedy codziennie rano naszym oczom ukaże się plaża lub górski potok w lesie.

Ściany życiem malowane

Trzy kolory

Ciekawym trendem są również okleiny w kolorze czarno-białym, ale wzbogacone jednym innym kolorystycznie elementem. Na przykład na czarno-białym zdjęciu ślubnym kolorowy jest tylko bukiet kwiatów lub buty panny młodej. Dobrze, żeby ten kolor współgrał z innymi elementami kolorystycznym użytymi w pomieszczeniu.

Ściany życiem malowane

Z albumu na ścianę

Co jednak najważniejsze – na ścianach w domu możemy mieć dowolnie wybrany obraz w postaci swoistej fototapety. Firmy takie jak np. krakowski Vesstige bez problemów umieszczą na oferowanych przez siebie okleinach każde przesłane przez klienta zdjęcie, grafikę, a nawet elementy identyfikacji wizualnej firmy, dzięki czemu tak przygotowane materiały dekoracyjne staną się doskonałym uzupełnieniem nie tylko wnętrza mieszkalnego, ale też biura. Zamówienie i wyprodukowanie okleiny z wybranym elementem graficznym trwa od 3 do 4 dni, obrazy drukowane są na okleinie winylowej, na podkładzie tekstylnym, co gwarantuje długowieczność i trwałość. 

Ściany życiem malowane

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top