You are here
Home > Inspiracje > Dom i ogród > Washbasin+Watercloset – eco – łazienka Roca już w Polsce

Washbasin+Watercloset – eco – łazienka Roca już w Polsce

Firma Roca wprowadza na rynek niezwykłe rozwiązanie łączące dwa niezbędne elementy łazienki, czyli umywalkę i toaletę, w jedno urządzenie. Opracowany przez Innowation lab firmy Roca i zaprojektowany przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów Battiston Architects Washbasin+Watercloset (W+W), stanowi spójną koncepcję stylistyczno – ekologiczną. Docenią go szczególnie osoby, dla których w równym stopniu ważne są estetyka, wygoda oraz ekologia.

Połączenie dwóch urządzeń w jedno, to rozwiązanie, w którym doskonały design współgra z ekologią. Jedną z najważniejszych cech Washbasin+Watercloset jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody). Pozwala ona na zredukowanie jej poboru nawet do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość.

„Ekologiczne produkty odgrywają coraz większe znaczenie. Klienci poszukują rozwiązań nie tylko funkcjonalnych i pięknych, ale także stworzonych
z myślą o ochronie środowiska. Trendy ekologiczne wpływają na  nasz sposób życia, obserwujemy je w architekturze, świecie mody, kosmetykach, czy
w sposobach odżywiania. W przestrzeni łazienkowej ten temat również ogrywa dużą rolę. Odpowiedzią firmy Roca jest innowacyjne rozwiązanie do łazienki łączące design, ekologię i funkcjonalność” – mówi Sławomir Lechowski, Produkt Manager Roca Polska.

Połączenie stylistyki, innowacyjności oraz kwestii ekologicznych w jednym urządzeniu pokazują, że marka Roca jest światowym liderem na rynku ekologicznych rozwiązań w wyposażeniu łazienek.

Washbasin+Watercloset po raz pierwszy został zaprezentowany na organizowanych co dwa lata przez Design Council oraz Niemiecki Związek Izb Przemysłowych i Handlowych, targach ISH 2009 we Frankfurcie. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości zyskał uznanie, czego dowodem jest nagroda Design Plus. Międzynarodowe jury, w skład, którego wchodzą osobowości ze świata designu, przyznaje nagrody za najbardziej nowatorskie projekty, które są jednocześnie przyjazne środowisku.

W+W zdobyło również nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper – Gold Winner w ubiegłorocznej edycji Product Innovation Awards – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2009. Jego celem jest promowanie doskonałości w projektowaniu wnętrz.Wyróżnienia Product Innovation Awards, przyznawane są produktom prawdziwie nowatorskim, które podkreślają znaczącą rolę producentów we wprowadzaniu innowacji w branży projektowania wnętrz.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top