You are here
Home > Inspiracje > Kuchnia > Wafle przekładane sercem

Wafle przekładane sercem

Jak połączyć ideę pomagania innym z przyjemnością spełniania własnych, małych zachcianek? To proste – wystarczy włączyć się w program TikTak. Jestem na Tak!, który wspiera realizację protez serca dla dzieci Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Wafle przekładane sercemFundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii w Zabrzu od ponad dwudziestu lat realizuje misję wspierania i rozwoju polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzania do praktyki klinicznej nowoczesnych technik i technologii w zakresie leczenia serca. Od 2008 r. priorytetowym zadaniem Fundacji jest stworzenie rodziny protez serca dla dzieci, które cierpią na ostrą niewydolność tego narządu. Ich zadaniem ma być podtrzymanie pracy chorego organu w czasie oczekiwania na transplantację, z możliwością uniknięcia przeszczepu, jeśli odciążone, chore serce zregeneruje się w takim stopniu, by skomplikowana operacja nie była konieczna.

Skonstruowanie całej rodziny protez serca wymaga ogromnych nakładów finansowych. Aby wesprzeć Fundację w realizacji tego ważnego projektu powstał program TikTak. Jestem na Tak!  Ma on na celu przede wszystkim pozyskanie funduszy na protezy serca dla dzieci, ale także popularyzację wiedzy na temat transplantacji narządów oraz upowszechnienie postaw społecznych propagujących transplantologię jako metodę ratowania życia, zwraca również uwagę na problem bardzo długiego czasu oczekiwania na przeszczep, głównie ze względu na brak dawców.

Każdy z nas może włączyć się w ten program, wystarczy robiąc zakupy sięgnąć po produkty z logo TikTak. Wśród nich znajduje się m.in. smakowity wafelek w czekoladzie TikTak, który już trafił na sklepowe półki.  

Tym razem idea pomagania innym łączy się z zamiłowaniem do sprawiania sobie małych przyjemności – mówi dr. Jan Sarna, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Wafle TikTak to oblane mleczną czekoladą, chrupiące wafelki o smaku kakaowym, które nie tylko przepysznie smakują, ale dodatkowo dostarczają 100% radości pomagania, ponieważ dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na realizację protez  serca dla dzieci. Mamy nadzieję, że nasz nowy pomysł na miraż przyjemnego z pożytecznym spotka się z przyjaznym odbiorem wszystkich łasuchów i wspólnie będziemy mogli zrealizować ten ważny projekt ratujący  zdrowie i życie najmłodszych pacjentów.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Fundacji oraz jej przyjaciół w ostatniej, niezwykle zaawansowanej fazie jest już polska proteza serca przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym o masie ciała 20-40 kg. To ogromny sukces. Chwila, w której nasza rodzima proteza serca ratować będzie życie chorych dzieci jest już coraz bliżej. Naukowcy z Fundacji zamierzają w najbliższym czasie skonstruować także protezy serca dla dzieci o wadze 10-20 kg i 5-10 kg. Polskie protezy serca, powstające w Fundacji będą nowocześniejsze niż niemieckie: bardziej innowacyjne, zrobione z lepszych materiałów i co ważne – tańsze.  

www.tiktakjestemnatak.pl

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top