You are here
Home > Inspiracje > Podróże > Co Polakowi jest w stanie zepsuć urlop?

Co Polakowi jest w stanie zepsuć urlop?

Wyniki najnowszego sondażu miesięcznika Reader’s Digest pokazują, że podczas urlopu Polakom najczęściej psuje humor kiepska pogoda, złe warunki zakwaterowania oraz inni wczasowicze. Z kolei wakacyjnego stanu ducha nie zepsują nam wysokie ceny, które znacznie bardziej wpływają na nastroje innych mieszkańców Europy.

Co Polakowi jest w stanie zepsuć urlop?Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na wymarzony urlop. Gdy już ten czas przychodzi i wyjeżdżamy na wakacje, może zdarzyć się coś, co jest w stanie popsuć nam te najpiękniejsze w roku chwile. Miesięcznik Reader’s Digest postanowił zbadać nastroje Europejczyków zadając im pytanie: „Co może Ci najbardziej zepsuć urlop?”.

Z odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych wynika, że Polakom humor na urlopach najczęściej psuje kiepska pogoda. Aż 40 proc. polskich turystów przyznało, że złe warunki atmosferyczne wywierają na nich negatywny wpływ. Inni mieszkańcy Europy wykazali się znacznie większym dystansem w tej materii. Jedynie 17 proc. Niemców i 12 proc. Słoweńców przyznaje, że zła pogoda to czynnik decydujący o sukcesie urlopu. Z tym poglądem zgadza się 28 proc. Rumunów.

Podczas wakacji silne oddziaływanie na polskich podróżnych mają również warunki zakwaterowania – według 24 proc. Polaków to właśnie źle wybrane miejsce noclegowe może najbardziej zepsuć urlop. Zachowanie innych wczasowiczów stanowi główną przyczynę nieudanego urlopu według 17 proc. polskich respondentów.

Od innych Europejczyków różni nas podejście do kosztów wypoczynku. Według 27 proc. Słoweńców, 26 proc. Rumunów oraz 23 proc. Niemców wysokie ceny mogą zepsuć długo planowany urlop. Z tym poglądem zgadza się jedynie 6 proc. Polaków.

Nie wszystko jest jednak w stanie tak łatwo popsuć Europejczykom wakacyjne humory. Na nastroje mieszkańców Europy praktycznie zupełnie nie mają przełożenia warunki, w jakich odbywa się podróż, jakość serwowanych potraw, a także miejscowi mieszkańcy.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top