You are here
Home > Inspiracje > Podróże > Gdzie na wymarzoną podróż poślubną?

Gdzie na wymarzoną podróż poślubną?

Elegancka sala, piękna suknia, efektowny tort i z portfela uciekają kolejne złotówki… Często przyjęcie weselne kosztuje tak dużo, że młodzi nie mogą już pozwolić sobie na wyjazd w podróż poślubną. Nie warto rezygnować z możliwości spędzenia kilku dni tylko we dwoje! Podpowiemy co zrobić, by Wasza podróż poślubna była i wyjątkowa i niedroga. Poznajcie propozycje z rodzimego podwórka.

W mieście i na wsi

Gdzie na wymarzoną podróż poślubną?Zawsze dobrym pomysłem na wspólne spędzenie czasu jest wyjazd do ciekawego miasta i połączenie zwiedzania z romantycznymi kolacjami przy świecach. Może to być coś z klasyki, np. Toruń czy Wrocław lub mniejsza, ale nie mniej interesująca miejscowość jak Frombork, Elbląg czy Zamość. To znakomita okazja, aby nie tylko poznać lepiej zabytki, o których do tej pory się tylko czytało, ale także popróbować oryginalnej, staropolskiej kuchni, miejscowego alkoholu, czy wziąć udział w lokalnym festiwalu.

Jeśli chcemy odpocząć od skwaru miejskiego zawsze można wyjechać w jakiś bardziej dziki zakątek – na przykład w okolice rezerwatu przyrody lub do gospodarstwa agroturystycznego, położonego z dala od cywilizacji. Do miejsca, gdzie budzić nas będzie śpiew ptaków, a w czasie romantycznych spacerów łatwiej o spotkanie łosia niż człowieka.

Aktywnie

Pasjonatów ruchu na świeżym powietrzu zachęcamy do odwiedzenia Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To idealne miejsce do wypróbowania nowych sportów. Może to być wspinaczka skałkowa, nordic walking, jazda konna, a nawet golf, który wbrew pozorom wymaga nielichej kondycji. Liczne wapienne skałki aż się proszą o zarzucenie lin, ścieżki rowerowe zachęcają do organizowania rajdów połączonych chociażby ze zwiedzaniem ruin zamków, położonych na Szlaku Orlich Gniazd, prowadzącym z Krakowa do Częstochowy.

Jeśli nie mamy czasu na planowanie wypadu, zawsze możemy skorzystać z gotowych propozycji wycieczek, zamieszczonych na portalach takich jak nextur.pl, gdzie można znaleźć liczne propozycje dla aktywnych turystów – rajdy rowerowe, spływy kajakiem, wędrówki górskie…

Dla wodniaków 

Tych, którzy kochają jeziora, zapach wiatru, lekkie kołysanie łódką i spanie pod gołym niebem, nie trzeba chyba przekonywać, że na miesiąc miodowy najlepiej wybrać Mazury.
Podróż poślubną możemy spędzić zarówno pod namiotem i przy wiosłach w czasie spływu kajakowego, jak i na przejażdżce jachtem, którego wyczarterowanie na jeden dzień kosztuje stosunkowo niewiele, a można się poczuć niczym gwiazda Hollywood.

Aaaaaapartamenty nad wodą, tanio!

Aby zminimalizować koszty noclegu nie trzeba już wertować godzinami gazet, marnować czas i pieniądze na wyszukiwanie korzystnych ofert, porównywać cen i warunków. Wystarczy wyszukiwarka internetowa lub sprawdzony portal, na którym będziemy mogli zobaczyć jednocześnie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt ofert. Najlepsze serwisy, jak np. ideatur.pl umożliwią nawet dokonanie rezerwacji przez Internet, pokażą jakie ciekawe zabytki znajdują się w pobliżu miejsca noclegowego, pozwolą na pobranie mapki okolicy i sporo więcej.

Możliwości spędzenia podróży poślubnej w Polsce jest naprawdę wiele. Możecie skorzystać z naszych propozycji, albo potraktować je jako natchnienie dla Waszych wyjazdów. W rzeczywistości wiele zależy tylko od Waszej fantazji!

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top