You are here
Home > Inspiracje > Podróże > Jazz i wino w Południowym Tyrolu

Jazz i wino w Południowym Tyrolu

Wiosna i wczesne lato w Południowym Tyrolu upływają pod znakiem jazzu i wina. W połowie maja warto wybrać się do tego włoskiego regionu, by móc napić się wybornego trunku, a pod koniec czerwca, by posłuchać jazzu w wykonaniu gwiazd światowego formatu. 

Wino w roli głównej

Co roku późną wiosną w Bolzano/Bozen, stolicy Południowego Tyrolu, producenci win z całego regionu organizują spotkania, podczas których zarówno eksperci oraz amatorzy mają szansę skosztować tego wybornego trunku. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia, które zaplanowano na 13-15 maja będzie “Wine meets Arts”. Po raz pierwszy spotkania te odbędą się we wnętrzach Muzeum Sztuki Nowożytnej i Współczesnej Museion. Na piątek i sobotę (14 i 15 maja) zaplanowano degustacje tych szlachetnych trunków. Wystawa nt. wina (Mostra vini di Bolzano/Bozner Weinkost) inauguruje także Tygodnie Winnego Szlaku, które będą trwać od 13 maja do 12 czerwca. Przez cały miesiąc można trafić na mnóstwo imprez związanych z winem, które odbędą się w sumie w 15 miejscowościach położonych wzdłuż południowotyrolskiego Szlaku Wina.

Cały ten jazz

Południowotyrolski Festiwal Jazzu w tym roku odbędzie się w dniach 25 czerwca – 4 lipca. Najważniejsze występy będą miały miejsce w Bolzano, jednak wiele interesujących koncertów zostanie też zorganizowanych w innych miejscach w całym regionie. Jazzu będzie można posłuchać na ulicach i placach miast i miasteczek, w winnicach, we wnętrzach Hotelu Laurin w Bolzano, a nawet na alpejskich łąkach. Jeden z koncertów zatytułowany ‘Jazz&Boat’ odbędzie się na tratwie płynącej po Adydze z Merano do Bolzano. Podczas ponad sześćdziesięciu koncertów wystąpi ponad dwustu muzyków – m.in. Fabrizio Bosso czy Walking Brass. Organizatorzy spodziewają się blisko 15 000 widzów. Południowotyrolski Festiwal Jazzu jest uznawany za jeden z najważniejszych festiwali jazzowych w Europie.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top