You are here
Home > Inspiracje > Podróże > TOP 3 destynacje na lato 2017

TOP 3 destynacje na lato 2017

Mastercard opublikował ranking 44 ukrytych skarbów Europy. Przedstawiamy zachwycające miejsca, które zajęły w nim trzy pierwsze pozycje. Na koniec dowiesz się też, który region reprezentuje w tym zestawieniu Polskę.

Z całym rankingiem możesz zapoznać się tutaj: Ukryte skarby Europy.

1. Klasztor Covadonga w Asturii, Hiszpania

Choć polscy turyści szczególnie upodobali sobie południe Hiszpanii, to jednak pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła atrakcja położona na północy tego kraju. Region Asturia to magiczna kraina, która swoją wyjątkowość zawdzięcza majestatyczności Gór Kantabryjskich i kulturze, pełnej baśni i przesądów. Z pewnością przypadnie do gustu urlopowiczom szukającym pięknych, ale niezatłoczonych plaż nad krystalicznie czystą wodą. Teren sprzyja także wspinaczkom wysokogórskim, a lokalna kuchnia zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienie. Aż jedna trzecia krajobrazu jest pod ochroną prawną, między innymi Unesco. Na odwiedziny zasługuje w szczególności Klasztor Covadonga, który jest uważany za jeden z najważniejszych obiektów historycznych Hiszpanii. Pełni on jednocześnie funkcję jednego z głównych wejść do zachwycającego Parku Narodowego Picos de Europa.

Zakwaterowanie w miejscowościach położonych w obrębie Asturii kosztuje ok. 25 euro, zaś posiłek wyniesie nas ok. 18 euro.

Asturia

asturias-1695007_1920

asturias-leon-276966_1920

2. Mdina i Zebbug, Malta

Choć jest 9 najmniejszym krajem na świecie, Malta jest uznawana za śródziemnomorski klejnot. Przez cały rok zachwyca zapierającym dech w piersiach krajobrazem, w tym przepiękną linią brzegową. Ma do zaoferowania także liczne atrakcje i aktywności: wszelkiego rodzaju sporty wodne, wspinaczka i oczywiście kursy językowe. Mdina to dawna stolica Malty, położona w centralnej części wyspy. Określa się ją mianem Silent City, ponieważ jego uliczkami mogą przemieszczać się jedynie samochody dostawcze, pojazdy służb ratowniczych, nowożeńcy oraz stali mieszkańcy – nigdy nie turyści.  Jest to istny labirynt wąskich, uroczych uliczek z barokową architekturą. Z kolei w mieście Zebbug widoczny jest znaczny wpływ arabskich kultur. Miejscowość jest znana ze swojej fiesty, która może trwać nawet do 3 dni, a uczestniczą w niej setki osób.

Zakwaterowanie na Malcie wraz z wyżywieniem to koszt ok. 25 euro.

Malta

mdina-1956839_1920

wall-1247670_1920

3. Region Salzkammergut, Austria

Hallstätter See, czyli jedno z najpiękniejszych jezior alpejskich w austriackiej gminie Hallstatt, jest ukryte w regionie, na którego nazwie możesz połamać sobie język – Salzkammergut. Jest nazywany Perłą Austrii, a widoki powalają na kolana niezależnie od aktualnie panującej pory roku. Z nad jeziora kolejka górka zabierze nas do historycznej kopalni soli, jednej z najbardziej znanych w całym kraju. Ciekawostka: region tak spodobał się turystom z Chin, iż w 2012 roku zbudowali w swoim kraju jego replikę! Budowa trwała rok, pochłonęła ponad 900 milionów dolarów i zbulwersowała Austriaków, z którymi nikt nie uzgodnił tej kwestii.

Koszt zakwaterowania w Austrii jest nieco wyższy niż w przypadku poprzednich propozycji – 35 euro. Za posiłek zapłacimy około 25 euro.

Austria

hallstatt-341674_1920

hallstatt-2373182_1920

Reprezentant Polski – piękne Kaszuby

Na wysokim 11. miejscu rankingu Mastercard uplasowały się polskie Kaszuby. Patrząc na poniższe zdjęcie Sebastiana Jezierskiego, ciężko się dziwić.
Kaszuby, fot. Sebastian Jezierski

Jesteś ciekawa, jakie jeszcze miejsca warto odwiedzić według autorów rankingu? 15 z nich przedstawia infografika:

Ukryte skarby turystyki Mastercard 3

Opracowano na podstawie materiałów prasowych

 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top