You are here
Home > Kultura > Pierwszy Warsaw Fashion Film Festival już w marcu!

Pierwszy Warsaw Fashion Film Festival już w marcu!

Nowy Jork, Londyn, Paryż, Singapur, a teraz także… Warszawa! Po fashion festiwalach w  największych światowych stolicach mody pomysł zawitał wreszcie nad Wisłę. Święto dobrego stylu rozpocznie się 7 marca i potrwa 2 dni. Centrum artystycznym wydarzenia jest warszawskie Kino Luna oraz Showroom Pomada Fashion Office.

Pierwszy Warsaw Fashion Film Festival już w marcu!Nowatorski na gruncie polskim projekt jest odpowiedzią na filmową twórczość dedykowaną modzie. Organizator, showroom Pomada Fashion Office, proponuje starannie wyselekcjonowany wybór filmów dokumentalnych, krótkie etiudy i produkcje poruszające temat mody. Równolegle z prezentacją filmów, w ramach festiwalu odbędą się spotkania z twórcami, wykłady tematyczne i warsztaty.

Przedsięwzięcie za cel stawia sobie prezentację i promocję filmowego dorobku twórców i kreatorów mody. Ma być również zachętą do dyskusji na temat interesującego i ważnego nurtu i ruchu artystycznego jakim jest fashion film. Iza Woźny, pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu, wyjaśnia: Projekt kierujemy do wszystkich zainteresowanych – zagorzałych kinomanów, profesjonalistów związanych z branżą filmu i mody, sympatyków obu tematów i wszystkich, którzy poszukują ciekawej rozrywki i nowych, inspirujących doznań. Mając za sobą wieloletnie doświadczenie i regularną współpracę z całą branżą mody jesteśmy przekonani, że «Warsaw Fashion Film Festival» spotka się z ciepłym przyjęciem i będzie nieść za sobą pozytywne, twórcze następstwa.

Częścią festiwalu jest konkurs, w którym udział wezmą wszystkie prezentowane filmy polskich twórców oraz etiudy.  Obrazy będzie oceniać jury, w skład którego wejdą m.in. projektant Maciej Zień, redaktor naczelna miesięcznika Glamour – Anna Jurgaś, Judyta Fibiger, Joanna Bojańczyk i inni.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top