You are here
Home > Mama i dziecko > Jak pokonać strach dziecka przed myciem włosów?

Jak pokonać strach dziecka przed myciem włosów?

Wieczorna kąpiel to bardzo ważny punkt dnia. Jak sprawić, aby pluskanie w wannie było dla bobasa samą przyjemnością? I co zrobić, gdy szkrab za nic w świecie nie chce się kąpać? Poznaj sprawdzone sposoby na przekonanie malucha do wody!

Tu leży problem

Jak pokonać strach dziecka  przed myciem włosów?Twoje dziecko nie chce się kąpać? Już na sam widok przygotowań do kąpieli zaczyna płakać, krzyczeć, histeryzować? Kurczowo trzyma się ciebie, gdy próbujesz włożyć go do wanienki? Zastanawiasz się, skąd biorą się obawy pociechy? Specjaliści informują, że powodów wywołujących niechęć do kąpieli może być wiele. Być może malucha przeraża zbyt duża ilość wody w wannie,  jej niewłaściwa temperatura lub zbyt duża ilość piany? A może to  wybór nieodpowiednich kosmetyków (powodujących np. szczypanie, pieczenie, swędzenie) lub lęk przed myciem głowy  jest odpowiedzialny  za strach przed wieczornym pluskaniem?

Aby maluch pokochał wieczorne kąpiele, musi czuć się w wannie miło i bezpiecznie. Czasem bywa i tak, że przyczyna niechęci najmłodszych do kąpieli leży po stronie dorosłych! Zbyt gwałtowne, zbyt nerwowe ruchy (np. podczas wkładania dziecka do wanienki), brak dbałości o detale (zbyt niska temperatura wody lub powietrza w łazience), ciągłe zakazy ( „nie rób”, „nie dotykaj”) nie przekonają dziecka, że kąpać się jest  fajnie i zdrowo. Warto mieć to na uwadze.

Osłonka kąpielowa

Wiele dzieci odczuwa niedogodności związane m.in. z myciem głowy ( piana w oczkach, w buzi i na buzi pociechy). Jeśli to właśnie lęk przed myciem głowy jest powodem Waszych wieczornych kłopotów, zastosuj osłonkę kąpielową Lil Rinser ze sklepu www.babymama.pl. Osłonka bardzo precyzyjnie dopasowuje się do głowy dziecka, chroniąc najbardziej wrażliwe części jego twarzy ( oczy, buzię, uszy) przed dostaniem się do nich wody i szamponu!

Już po pierwszym użyciu maluch będzie mieć pewność, że pozbył się „wroga” i pokocha wieczorne pluskanie!

Osłonka kąpielowa Lil Rinser cena: 59 pln www.babymama.pl

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top