You are here
Home > Inspiracje > Ciekawostki > Pierwsze Komunie – tańsze prezenty kupisz w sieci

Pierwsze Komunie – tańsze prezenty kupisz w sieci

Prognozy sklepu NEO24.pl, lidera sprzedaży RTV/AGD przez internet.

Kwiecień i maj każdego roku, to okres, kiedy rodzice wybierają prezenty dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii. Konsole do gier, komórki, laptopy warte od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych – to najczęściej kupowane prezenty. NEO24.pl przygotował zestawienie najpopularniejszych prezentów komunijnych i ich cen.


W tym roku część rodziców, aby zminimalizować koszty związane z organizacją przyjęcia komunijnego, prezenty zdecyduje się pewnie kupić w sklepach on-line. Kupowanie w sklepie internetowym pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na prezencie, jest też wygodne, bo duże sklepy mają nieporównywalnie większy asortyment od tradycyjnych marketów.

Najczęściej wybierane prezenty na Pierwszą Komunię
Wśród prezentów komunijnych od lat królują komputery, obecnie zastępowane laptopami. Kupno przenośnego komputera nie musi oznaczać wydatku rzędu kilku tysięcy złotych. W tej chwili najtańszego netbooka, który w zupełności wystarczy dziecku do nauki i poznawania internetu, można nabyć już za ok. tysiąc złotych. W tym roku producenci rozwinęli asortyment najtańszych modeli, więc rodzice będą mieć spory wybór.
W porównaniu do ubiegłych lat, tegoroczne modele są lepiej wykonane, a ich wygląd nie odbiega od designu modeli kilkukrotnie droższych.

Niektóre rodziny decydują się jednak na zakup droższych sprzętów. Często na prezent składa się wtedy cała rodzina. Wydatki na prezenty komunijne sięgają czasem nawet kwot na poziomie 5 000 zł. W takim przypadku kupno prezentu w tańszym sklepie internetowym to oszczędność rzędu kilkaset – tysiąc złotych. Modne są laptopy Apple (koniecznie białe), nierzadko wybierane są iPhony, a nawet telewizory LCD. Ich sprzedaż w okresie komunijnym w NEO24.pl wzrasta średnio o 10%.

Dużą popularnością cieszą się także telefony komórkowe. NEO24.pl co roku odnotowuje wzrost sprzedaży komórek w tym okresie na poziomie około 20 – 30%. Na prezenty najchętniej wybierane są typowo młodzieżowe modele, kolorowe. Dzieci zwracają uwagę na to, czy telefon jest wyposażony w odtwarzacz mp3, ważny jest również aparat fotograficzny. Najczęściej proszą rodziców o te modele, które są aktualnie promowane w mediach.

Inny prezent, który nie obciąża tak bardzo domowego budżetu, to modne odtwarzacze mp3. Obecnie na rynku  dostępna jest ich szeroka oferta i można wybierać spośród modeli zróżnicowanych cenowo (mp3 to wydatek rzędu kilkadziesiąt – kilkaset złotych). Przed komunią ich sprzedaż wzrasta średnio o 20%. Dalsza rodzina zaproszona na przyjęcie komunijne często decyduje się na drobniejsze upominki. Te ucieszą najmłodszych, szczególnie jeśli są to gadżety z bohaterami ulubionych filmów. W zeszłym roku kupowano wszystko co miało logotyp Hannah Montana.

Dlaczego komunijne prezenty warto kupować w sieci?
Pierwsza komunia w domu oznacza dużo przygotowań i wydatków poważnie obciążających domowy budżet. Dlatego niektórzy rodzice decyduję się kupować prezenty komunijne
w sklepach internetowych, co pozwala im zaoszczędzić czas na poszukiwanie i wygodnie zamówić prezent z dostawą do domu. Dodatkowo zakup elektronicznych gadżetów w sieci to oszczędność dla portfela – nawet rzędu 20-30%!

Co najczęściej decyduje o wyborze sklepów internetowych:

Cena – Sklepy internetowe nie muszą płacić za powierzchnie w wielkich centrach ani za reklamy, mają mniejsze koszty funkcjonowania – dlatego mogą zaoferować ceny niższe nawet o kilkanaście procent niż w markecie. Sporo zaoszczędzić można i na droższym sprzęcie (w przypadku telewizorów LCD to różnica nawet 4 000 zł!), ale także na mniejszych prezentach – np. nowoczesna suszarka czy telefon komórkowy mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych mniej niż w markecie.


Wygoda i szybkość
– Zakupu można dokonać bez wychodzenia z domu. Zamawiając produkt przez internet, możesz wybrać opcję przesyłki kurierskiej, dzięki której dotrze on pod wskazany adres nawet w ciągu jednego dnia, albo sam odebrać zamówioną rzecz w jednym z punktów wydań osobistych – bez stania w kolejce, szukania wśród półek etc. Najlepsze sklepy oferują Klientom gwarancję szybkiej dostawy z dnia na dzień. Kupujący mogą sami dokonać wyboru formy dostawy oraz płatności – np. przelewem lub dopiero przy odbiorze. Co istotne w przypadku większej kwoty zakupów – istnieją sklepy internetowe oferujące korzystne zakupy na raty.

Większy wybór – Dobre sklepy internetowe oferują często większy wybór dostępnych od ręki produktów niż market. Np. w NEO24.pl Klienci mogą wybierać spośród ponad 10 tysięcy produktów różnych marek. To istotne szczególnie w przypadku droższych towarów, na których sprowadzenie w markecie trzeba często dłużej czekać, a także niestandardowych modeli – gdy szukamy specyficznych wymiarów, koloru czy serii.

Bezpieczeństwo – Dziś, kiedy z zakupów w sieci korzystają już miliony internautów, takie zakupy są równie bezpieczne jak każde inne. Podstawą jest wybranie sprawdzonego, dobrego sklepu – poniżej radzimy jak to zrobić. Dzięki możliwości obejrzenia produktu przed płatnością, nie musimy się już obawiać, że kupujemy kota w worku i że przedmiot może dotrzeć uszkodzony. Wybierając sklep, który w ramach usługi gwarantuje szybką dostawę, nie musimy się także martwić, bo prezent na pewno zdąży na czas.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top