You are here
Home > News > Idealna skóra bez rozstępów

Idealna skóra bez rozstępów

Najczęściej pojawiają się u kobiet w ciąży i osób gwałtownie przybierających na wadze. Ryzyko ich wystąpienia warunkują też czynniki genetyczne. Nowoczesna medycyna estetyczna zna sposób na pozbycie się rozstępów i przywrócenie skórze gładkości.

Przyczyny powstawania

Idealna skóra bez rozstępówNieestetyczne rozstępy pojawiają się najczęściej na brzuchu, w okolicach ud i pośladków, a u kobiet również na piersiach. Przyczyną ich powstawania jest zbyt szybkie tempo rozciągania się skóry, które powoduje rozrywanie znajdujących się w niej włókien kolagenowych. Za zmniejszenie poziomu kolagenu w organizmie odpowiada nadmierna produkcja kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu. Pojawia się on w zwiększonej ilości w okresie ciąży, dorastania czy jako skutek gwałtownego przybrania na wadze. Ryzyko wystąpienia rozstępów wzrasta również w przypadku problemów hormonalnych, może być również spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi.

Jak skutecznie usunąć rozstępy?

Rozstępy to stan skóry, który nie ma możliwości samoistnej regeneracji. W przypadku długotrwale utrzymującego się problemu, skutecznym sposobem na jego usunięcie będzie zastosowanie światła lasera. – Rozstępy na brzuchu i udach wymagają głębokiej stymulacji tkanki łącznej, dlatego zaleca się zastosowanie innowacyjnej technologii platformy Vela. Po serii zabiegów, od 4 do 6,  można kontynuować kurację zabiegiem frakcyjnym lub dermabrazją laserową – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Natomiast rozstępy na piersiach wymagają innych zabiegów. Jako pierwszą wykonuje się stymulację kolagenu, stosując technologię elos. Kolejny etap to zabieg frakcyjny lub dermabrazja laserowa niskimi parametrami, z uwagi na delikatną okolicę tej partii ciała – dodaje ekspert. Problem rozstępów dotyka wielu kobiet w okresie ciąży, ale o tym, kiedy można wykonać zabieg po urodzeniu dziecka zdecyduje lekarz. Zazwyczaj usunięcie rozstępów na brzuchu możliwe jest po 2 miesiącach po porodzie.

Jak można zapobiegać powstawaniu rozstępów?

Aby zmniejszyć ryzyko powstania rozstępów warto zwrócić uwagę na nasz sposób żywienia. Drastyczne diety, dzięki którym w krótkim czasie możemy zgubić kilogramy, bardzo często powodują też efekt jo-jo, a także osłabiają elastyczność skóry. Gwałtowne przybranie na wadze sprzyja niestety powstawaniu rozstępom, dlatego najlepsza dla naszego ciała będzie rozsądna, zbilansowana dieta, bogata w niezbędne składniki odżywcze. Przeciwdziałać rozstępom można także stosując odpowiednie kosmetyki, które dzięki zawartości aktywnych składników skutecznie zapobiegną niedoskonałościom skóry. Jej gładkość pomogą utrzymać również masaż i regularna aktywność fizyczna.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top